Arama

Türkiye, COVID-19 aşılamasıyla ilgili ayrıntıları açıkladı

3 yıl önce

Ülkenin sağlık bakanı 30 Aralık'ta yaptığı açıklamada, Türkiye'nin aktif olmayan yeni koronavirüs aşılarını 28 gün arayla iki dozda uygulayacağını söyledi.

Türkiye, COVID-19 aşılamasıyla ilgili ayrıntıları açıkladı
ad image
ad image

 

Fahrettin Koca, koronavirüs Bilimsel Danışma Kurulu'nun sanal olarak gerçekleştirilen toplantısının ardından Twitter'da yaptığı açıklamada , aşıların ilk olarak sağlık personeli ve huzurevleri olacağını yazdı.

Yetkililerin aşıları aile sağlığı merkezlerinde, devlet hastanelerinde, özel hastanelerde ve üniversite hastanelerinde uygulamayı planladıklarını sözlerine ekledi.

Koca, Dünya Sağlık Örgütü'nün Uluslararası Sağlık ve Bakım Çalışanları Yılı adını verdiği 2021'e Türkiye'nin, COVID-19'a karşı önleyici tedbirlere geçiş yolunda ilk adımında sağlık çalışanlarını aşılayarak başlayacağını söyledi.

Çinli şirket SinoVac tarafından geliştirilen 3 milyon CoronaVac aşı dozunun ilk partisinin , Çarşamba günü başkent Ankara'ya indikten sonra Sağlık Bakanlığı'na teslim edildiğini söyledi.

Gönderi içeriğinin analizine başlandığını söyleyen Koca, ülke kamu kurumu laboratuvarlarına ilaç ve tıbbi cihazlarla ilgili rastgele doz numunelerinin gönderildiğini açıkladı.

İğne bu testleri geçerse acil kullanım için onaylanabileceğini söyledi.

"Bu süreçte aşılar, iklimlendirme özelliklerine sahip özel tasarlanmış bakanlık araçlarıyla il depolarına dağıtılacak" dedi.

Koca, aşıların nasıl taşındığını, uygulandığını ve kayıt altına alındığını yetkililerin dijital olarak izleyeceklerinin altını çizerek, aşı dağıtım ve uygulama sonuçlarının da gerçek zamanlı olarak canlı olarak paylaşılacağını sözlerine ekledi.

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image