Arama

15 TATİL NE ZAMAN BAŞLIYOR VE BİTİYOR

8 yıl önce


15 TATİL NE ZAMAN BAŞLIYOR VE BİTİYOR
ad image
ad image

Öğretmenlerin ve öğrencilerin uzun bir çalışma sürecinden sonra merakla beklediği 15 tatil yaklaşıyor. Öğrencileri en çok sevindiren haberlerden biri olan yarıyıl tatili Aralık ayının sonlarına gelmemiz ile birlikte daha çok merak edilmeye başlandı. 15 tatil ne zaman başlıyor sorusunun tarihi kesinleşti. 28 Eylül 2015'de başlayan eğitim öğretim dönemine öğrencilerin ve öğretmenlerin dinlenmesi için iki haftalık bir ara verilecek. Yarıyıl tatili 2016 yılı başlangıcı ve detayları Ajans Haber de.

15 TATİL NE ZAMAN BAŞLIYOR BELLİ OLDU

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre 15 tatil tarihi kesinleşti. Birinci dönem velilerin de ısrarı ile yaz tatilinin Kurban Bayramı ile birleştirilmesinden sonra öğrenciler ve öğretmenler dokuz gün tatil yapmıştı. Milli Eğitim Bakanlığı 2015-2016 yılı akademik takvimine göre yarıyıl tarihi belli olduktan sonra öğrenciler büyük sevinç yaşadı. Çünkü okulların geç açılması demek aynı zaman da geç kapanması da demek oluyordu ve öğrenciler okulların geç kapanıp kapanmayacağını merak ediyordu. Eylül ayından beri okula devam eden öğrenciler Aralık Ayının da gelmesiyle yarıyıl tatili ne zaman başlayacak bilmek istiyorlardı. 15 Tatil ne zaman başlıyor sorusunun cevabı ise belli oldu. Yapılan açıklamaya göre birinci dönem yarıyıl tatili 25 Ocak-5 Şubat 2016 yılında olacak. Bu tatilin bitiminin ardından ikince dönem ise 8 Şubat 2016 Pazartesi günü başlayacak. İkinci dönem bitiş tarihi ise Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 10 Haziran 2016 olarak belirlendi. Ayrıca şimdiden 2016-2017 eğitim öğretim yılı tarihi de belli oldu. Gelecek yılda okullar 19 Eylül 2016'da eğitim öğretime başlayacak. 2016 yılında Kurban Bayramı 15 Eylül'de biteceği için okullar da dört gün sonra açılacak. Bu yıl bayramlardan dolayı okulların geç açılmasından ötürü gelecek yılda da böyle bir yol izlenileceği düşünülüyor.Milli Eğitim Bakanlığı Örgün ve Yaygın Eğitim Kurumlarının Çalışma Takvimi'ne göre belirlenen tarihler tüm ilköğretim öğrencilerini kapsıyor.  İçinde bulunduğumuz yılda toplam okula başlayan öğrenci sayısı 17 milyon 600 bin olmuştu. Anaokuluna başlayan öğrenci sayısı 1 milyon 66 bin olurken, ilkokula başlayan öğrenci sayısı da 6 milyon 500 bin olmuştu. Gelecek dönemin öğretmen atamalarında ise 40 bine yakın öğretmen atanacağı belirtilmişti, hali hazırda bulunan öğretmen sayısı 875 bin iken yetersiz kaldığı için yapılacak yeni atamalarda öğretmenleri sevindireceğe benziyor.

YARIYIL TATİLİ 2016 BAŞLANGIÇ VE BİTİŞ TARİHİ DETAYLI BİLGİLER İÇİN TIKLAYIN!


ÖĞRETMEN ATAMASI DETAYLI BİLGİLERİ İÇİN TIKLAYIN!

 

Kaynak: Ajans Haber

 

 

 

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image