Arama

31 Aralık 2015 Perşembe (Yarın) Hangi İl ve İlçelerde Okullar Tatil?

8 yıl önce


31 Aralık 2015 Perşembe (Yarın) Hangi İl ve İlçelerde Okullar Tatil?
ad image
ad image

Meteoroloji’den gelen son yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle okulların çoğu illerde 31 Aralık 2015 Perşembe günü tatil olması bekleniyor.Peki o iller hangileri?Hangi ilçelerde okullar tatil.31 Aralık 2015 Perşembe (Yarın) Hangi İl ve İlçelerde Okullar Tatil?İşte haberin detayları;

Metorolojiden gelen kar yağışı haberlerinden sonra bir çok ilde yarın okulların tatil olduğu belirtildi.Bir çok valilik yaptığı yazılı açıklama ile yarın okulların çoğu il ve ilçede tatil olduğunu belirtti.Kar yağışı nedeniyle Sivas, Samsun, Çorum, Tokat, Hakkari, Kastamonu, Konya, Karabük, Bolu, Düzce, Karaman, Nevşehir, Erzurum, Giresun, Rize, Niğde, Kayseri, Sakarya, Iğdır, Ordu, Kocaeli ve Balıkesir'de, bazı ilçelerde okullar tatil edildi.

ANKARA

ANKARA Valiliği öğrencilerin beklediği yarın yani 31 aralık perşembe günü okullar tatil mi sorusunun yanıtını yapacağı değerlendirme ile verecek. Ankara hava durumu raporlarına göre kar yağışı çarşamba günü akşam saatlerinden itibaren kuvvetlenecek. Ankara Valiliği yarın (31 Aralık 2015 perşembe) yılbaşı dolayısıyla yarım gün olan tatil kararını tam güne çıkarabilir. Bunun için Ankara valiliği kar yağışının durumuna göre yapacağı değerlendirme ile karar verecek.

KOCAELİ 

KOCAELİ Valiliği yoğun kar yağışı için alarma geçerken perşembe günü yarım gün olan tatili tam güne çevirebilir. Kocaeli hava durumu raporlarına göre kar yağışı perşembe günü ilde hayatı durduracak kadar kuvvetli olacak.

BALIKESİR 

BALIKESİR Valiliği yarın yani 31 Aralık perşembe günü okulları tatil eder mi sorusunun yanıtı bekleniyor. Bursa bugün yoğun kar yağışı altında perşembe günü de tipiyle birlikte yağış etkili olacak. Eksi derecelere düşecen sıcaklık sebebiyle ulaşımda dona bağlı sıkıntılar yaşanabilir. Balıkesir Valiliği son bir durum değerlendirmesi yaptıktan sonra yarım gün olan okulları tam gün tatil edebilir.

ESKİŞEHİR 

ESKİŞEHİR Valiliği yarın okullar tatil mi kararını yapacağı son durum değerlendirmesiyle verecek. Eskişehir'de 31 Aralık perşembe günü kar yağışı etkisini çok daha fazla artıracak. Eskişehir hava durumu raporuna hava sıcaklığı eksi 3 dereceye inecek.

SAMSUN
Samsun'un Canik, Ayvacık ve Salıpazarı ilçeleri ile  kar yağışı nedeniyle bazı okullarda eğitime bir gün ara verildi.İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Ayvacık'ta yoğun kar yağışı nedeniyle ilköğretim ve ortaöğretim kurumlarında eğitime bugün ara verildiği belirtildi.Canik'te de öğrenci ve öğretmenlerin ulaşımda sıkıntı yaşamaması için taşımalı okullar ile birleştirilmiş sınıflı ilkokullarda bugün ders yapılmayacağı kaydedilen açıklamada, "Salıpazarı ilçesi Tahnal ve Konakören ilk ve orta okullarında da eğitim öğretime bir gün ara verilmiştir" ifadeleri kullanıldı.Diğer ilçelerde eğitim öğretime devam edileceği belirtilen açıklamada, gün içinde kar tatiliyle ilgili gelişmelerin sosyal medya üzerinden duyurulacağı bildirildi.
ÇORUM

Çorum'da etkili olan kar yağışı nedeniyle kent merkezi ve 10 ilçede eğitime 2 gün ara verildi.Valilikten yapılan açıklamada, kar yağışı dolayısıyla kent merkezi ile Alaca, Bayat, Boğazkale, Dodurga, Laçin, Oğuzlar, Mecitözü, Ortaköy, Sungurlu ve Uğurludağ'daki ilk ve orta dereceli tüm okulların bugün ve yarın tatil edildiği belirtildi.Kent merkezi ile söz konusu 10 ilçedeki kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelliler ile hamilelerin de 2 gün süreyle idari izinli sayılacakları kaydedildi.
TOKAT

Tokat'ın Almus, Artova, Başçiftlik ve Niksar ilçelerinde kar yağışı nedeniyle yarın okullarda eğitim yapılmayacak.İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, yaptığı açıklamada, Tokat'ın ilçelerinde kar yağışı ve olumsuz havanının etkili olduğunu söyledi.Yazıcı, yaşanabilecek sıkıntılar göz önüne alınarak yarın Almus, Artova, Başçiftlik ve Niksar ilçelerindeki okullarda eğitime ara verildiğini kaydetti.
HAKKARİ

Hakkari il merkezi ve bağlı köylerdeki ilk ve orta dereceli okullarda, yarın eğitime ara verildi.Valilikten yapılan açıklamada, kentte olumsuz hava koşullarının yaşandığı belirtilerek il merkezi ve bağlı köylerde, ilk ve orta dereceli okullarda (yatılı eğitim kurumları hariç), eğitim öğretime yarın ara verildiği ifade edildi. Açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında görevli engelli ve hamile personellerin de yarın idari izinli sayılacağı kaydedildi.
KASTAMONU
Kastamonu'nun Şenpazar ve Bozkurt ilçelerinde, kar yağışı nedeniyle okullarda yarın eğitim yapılmayacak.İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinden edindiği bilgiye göre, kar yağışının etkisini sürdürdüğü Şenpazar ve Bozkurt'taki okullardaeğitime yarın için ara verildi.
KONYA Konya'nın Halkapınar ilçesinde taşmalı sistem kapsamındaki okullarda yarın eğitime ara verileceği bildirildi.İlçe Milli Eğitim Müdürü Abidin Ünal, yaptığı açıklamada, don ve buzlanma riski nedeniyle taşımalı sistem kapsamındaki okullarda eğitime 31 Aralık Perşembe ara verileceğini belirtti.
KARABÜK
Karabük'ün Ovacık ilçesinde, yoğun kar yağışı nedeniyle okullarda yarın eğitim yapılmayacak.Valilikten yapılan açıklamada, bugün başlayan, yarın da aralıklarla devam edecek kar yağışı nedeniyle kentte ulaşımın güçlükle sağlandığı bildirildi.Vatandaşlara, yoğun kar yağışına karşı tedbirli olmaları uyarısında bulunulan açıklamada, Ovacık'a bağlı belde ve köylerde, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı, Ovacık Spor Lisesi dışındaki okullarda, eğitim öğretime yarın ara verileceği kaydedildi.
SİVAS
Etkili olan kar yağışı nedeniyle Suşehri ilçesinde bugün öğleden sonra ve yarın tam gün eğitime ara verildi.Suşehri Kaymakamlığından yapılan yazılı açıklamada, kar yağışı dolayısıyla ilçe genelinde bugün öğleden sonra ve yarın tam gün olmak üzere ilk ve orta dereceli okulların eğitime ara verildiği belirtildi. Açıklamada, kamuda çalışan hamile ve engellilerin de izinli sayılacağı ifade edildi.Öte yandan ilçede etkili olan kar yağışı yaşamı olumsuz etkiliyor.
BOLU
Bolu'da sabah saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası Gerede ve Dörtdivan ilçelerinde tüm okullar Perşembe günü tatil edildi.Kar yağışının etkili olduğu Bolu'da akşam saatlerine doğru tatil haberi geldi. Yoğun kar yağışının etkili olduğu Gerede ve Dörtdivan ilçelerinde yarın tüm okullar bir günlüğüne tatil edildi. Kar yağışının devam etmesi durumunda diğer ilçeler ve il merkezi için karar verileceği öğrenildi.
DÜZCE Düzce'de, yoğun kar yağışı nedeniyle il genelindeki tüm okullarda yarın eğitime ara verildiği bildirildi.Valilikten yapılan yazılı açıklamada, yoğun kar yağışının gece saatlerinden itibaren artarak devam etmesinin beklendiği için kentteki tüm okullarda yarın eğitime ara verildiği belirtildi.Kamu kurumlarında görev yapan engelli personel ve hamilelerin de yarın idari izinli sayılmasının uygun görüldüğü ifade edilen açıklamada, yılbaşı ve hafta sonu tatili de eklendiğinden, okullarda eğitime 4 Ocak 2016 Pazartesi günü yeniden başlanacağı kaydedildi.
KARAMAN Karaman'da taşmalı sistem kapsamındaki okullarda kar yağışı nedeniyle yarın eğitim yapılmayacak.Karaman Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Meteorolojiden alınan bilgiye göre, yarın hava sıcaklığının gece eksi 9, gündüz eksi 5 derece olmasının beklendiği belirtildi.Açıklamada, don ve buzlanma riski nedeniyle taşımalı sistem kapsamındaki merkeze bağlı köy ve beldelerde ilköğretim ve ortaöğretim öğrencilerinin eğitimine 1 gün ara verildiği bildirdi.
NEVŞEHİR

Nevşehir'de yoğun kar yağışı ve aşırı buzlanma nedeniyle okullar bir gün tatil edildi.Nevşehir Valiliği'nden yapılan açıklamada, Nevşehir'de kar yağışı ve buzlanma nedeniyle Nevşehir Merkez başta olmak üzere Avanos, Acıgöl, Derinkuyu ve Ürgüp ilçelerinde ilk ve orta öğretim okulları bir gün süreyle tatil edildi.

NİĞDE VE KAYSERİ

Yoğun kış şartlarından dolayı Niğde merkez ilçeye bağlı köy ve kasabalardaki bütün ilk, orta ve lise dereceli okullar yarın (perşembe) tatil edildi.Niğde Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "Niğde merkez, merkez ilçeye bağlı köy ve kasabalarda soğuk ve buzlanma nedeni ile 31 Aralık 2015 Perşembe günü okullar 1 gün süre ile tatil edilmiştir." denildi. ERZURUM Erzurum'un Aşkale ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle yarın eğitime ara verilecek.Kaymakam Hayrettin Çiçek, yaptığı açıklamada, ilçe genelinde kar yağışının etkili olduğunu anımsattı.Çiçek, öğrencilerin herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmaması için ilçe merkezi ve bağlı köylerde okullarda eğitime yarın ara verildiğini belirtti.
GİRESUN

Giresun'daki kar yağışı nedeniyle Merkezdeki köy okulları ile Dereli ve Çanakçı ilçelerinde eğitime yarın ara verildiği bildirildi.İl Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt, yaptığı açıklamada kentin yüksek kesimlerinde etkili olan kar yağışı nedeniyle merkezdeki köy okullarında yarın eğitime ara verildiğini söyledi. Merkez ilçedeki okullara taşımalı sistemle gelen öğrencilerin izinli sayılacağını ifade eden Akkurt, "Şehir merkezindeki okullarda ise eğitim devam edecek. Şu anda kent merkezinde kar yağışı etkili değil" dedi.Akkurt, Giresun'un ilçelerinde ise eğitime ara verilip verilmeyeceğine kaymakamlıkların karar vereceği dile getirerek, Dereli ve Çanakçı ilçelerinde eğitime yarın ara verildiğini kaydetti.
RİZE

Rize'nin Çamlıhemşin, Hemşin ve Güneysu ilçelerinde yoğun kar yağışı nedeniyle yarın eğitime ara verildiği bildirildi.Kaymakamlıklardan yapılan açıklamalara göre, öğle saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışı nedeniyle bazı olumsuzlukların yaşanabileceği değerlendirilerek, ilk ve orta dereceli okullarda 31 Aralık Perşembe günü eğitime ara verilmesi kararı alındı.İkizdere ilçesinde ise kar yağışının aralıklarla devam ettiği, Yatılı İmam Hatip Lisesi dışındaki ilk, orta ve liselerde ulaşım güçlüğü yaşayan öğrencilerin izinli sayılacağı belirtildi.Öte yandan, bazı ilçelerde kar yağışının devam ettiği, buralarda eğitim öğretime ara verilip verilmeyeceğinin ise yarın kararlaştırılacağı kaydedildi.
SAKARYA

Sakarya'da akşam saatlerinden itibaren etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.Sakarya Valiliği, yoğun kar yağışı nedeniyle 31 Aralık 2015 günü il genelinde ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verdi. Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş twitter adresinden, 'Yoğun kar yağışı bildirimi nedeniyle 31 Aralık Perşembe günü Sakarya'daki ilk ve orta dereceli okullarımız tatil edilmiştir' paylaşımında bulundu.
ORDU

Ordu'da kar yağışı nedeniyle Gürgentepe, Korgan ve Mesudiye ilçelerinde eğitime ara verildiği bildirildi.Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, dün gece başlayan kar yağışının hayatı olumsuz etkilediği belirtildi.Açıklamada, kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerde eğitime yarın ara verildiği kaydedilerek, "Yoğun kar yağışı nedeniyle 31 Aralık Perşembe günü Gürgentepe, Korgan ve Mesudiye ilçelerinin genelinde, Akkuş ilçesinde ise İstanbul Menkul Kıymetler Borsası Yatılı Bölge Okulu ve Ahmet Cürebal İmam Hatip Ortaokulu hariç diğer okullarda eğitime bir gün süreyle ara verilmiştir" denildi.
IĞDIR
Iğdır'ın Tuzluca ilçesinde merkez ve köy okullarındaki eğitim öğretime olumsuz hava şartları nedeniyle 1 gün ara verildi.Tuzluca ilçesinde eğitim öğretimin kar dolayısıyla tatil edilmesine ilişkin İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada şu ifadeler kulanıldı: "Valilik kararıyla Kervansaray, Taşlıca, Harmandöven, Suveren, Mezra, Nişankaya Gülpınar, Pınarbaşı, Aliköçek Alibeyköy, Karaçomak ve Kızılkule okullarımız tatil edilmiştir" denildi.Açıklamda ayrıca, "Taşıma merkezi okullarımızda taşıma yapılmayacaktır. Taşıma dışındaki öğrencilerle eğitim öğretim devam edecektir." ifadesi kullanıldı.

 

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image