Arama

Bakan, bu yıl 6 tondan fazla uyuşturucu ele geçirildiğini söyledi

2 yıl önce

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, bu yıl toplam 6,1 ton uyuşturucu ve uyuşturucu üretiminde kullanılan 15,2 ton malzeme ele geçirildiğini söyledi.

Bakan, bu yıl 6 tondan fazla uyuşturucu ele geçirildiğini söyledi
ad image
ad image

 

Bakan, bu ayın başlarında gümrük yetkililerinin önce güneydeki Mersin ilindeki limanda bir nakliye konteynerinde 1,3 ton kokain ele geçirdiğini kaydetti.

“Birkaç gün sonra aynı limanda 463 kilogram kokain daha ele geçirildi. Muş, " Bir hafta içinde iki ayrı uyuşturucu operasyonunda Türkiye'de bir yılda yakalanan kokain miktarına yakın 1,76 ton kokain ele geçirildi " dedi.

Bakan, uyuşturucu kaçakçılığını önlemeye yönelik gümrükler için 8 Haziran'da çıkarılan bir yönergede ek önlemlerin duyurulduğunu da sözlerine ekledi. Muş'a göre direktif ayrıca uyuşturucu kaçakçılığı yollarının bir analizini de içeriyordu.

Bakan, yetkililerin neden ele geçirilen uyuşturucuların alıcılarını açıklamadığı veya bu maddeleri Türkiye'ye kimin gönderdiğine ilişkin eleştirilere yanıt verdi.

"Ele geçirilen rekor miktarda uyuşturucunun teslimi ile ilgili tüm bilgilere sahibiz. Muş, "İlaçların nereden gönderildiği, hangi gemilerin teslim ettiği, Türkiye'ye giderken nerede durdukları, kimlerin gönderdiği ve alıcıların kimler olduğu bilgisine sahibiz" dedi.

Tüm bilgilerin adli makamlara iletildiğini de sözlerine ekledi.

Bakan, bu bilgilere dayanarak bugüne kadar Mersin'de ele geçirilen 1,73 ton kokainle ilgili olarak altı kişinin tutuklandığını söyledi.

Geçen yıl, yetkililer 159.000'den fazla uyuşturucuyla mücadele operasyonu gerçekleştirdi ve 1.95 ton kokain ele geçirdi. 232.000 şüpheli yakalandı ve yaklaşık 25.000 kişi tutuklandı.

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image