Arama

BBC, 'yeni nesil için yeniden keşfedildi'

6 yıl önce

BBC'yi "yeni nesil için" yeniden icat etmeyi ve Amazon ve Netflix gibi medya devlerinden gelen savaşla mücadele planlarını açıkladı.

BBC, 'yeni nesil için yeniden keşfedildi'
ad image
ad image

 

Şirketin planları arasında "bir kuşağın çocuk hizmetlerine yapılan en büyük yatırım" bulunmaktadır.

BBC genel müdürü Tony Hall, 2019-20 yılları arasında üç yıllık dönemde ilave 34 milyon dolar yatırım yapacağını açıkladı.

Lord Hall, "BBC'nin her kesiminin" hedefe ulaşmada rol oynamak zorunda kalacağını söyledi.

O ve BBC başkanı Sir David Clementi, şirketin önümüzdeki yılın hırsını ortaya koyan BBC'nin ilk Yıllık Planı'nın bir parçası olarak ayrıntıları verdi.

'En büyük nesil yatırım'

Lord Hall, "Yeni nesil için BBC'yi yeniden icat etme hırsımız önümüzdeki yıl için en büyük önceliğimizdir" dedi.

BBC'de yapılan tasarrufları takiben yapılan yeni yatırım, 2019-20 yılları arasında çocuk programlama bütçesinin 124 milyon avroya ulaşacağını, şu an 110 milyon avro olan bütçenin oranının artacağını göreceksiniz.

Üç yıl içinde, video, canlı çevrimiçi program eklentileri, bloglar, vloglar, podcast'ler, sınavlar, kılavuzlar, oyunlar ve uygulamalar içerecek içerikte çevrimiçi olarak 31.4 milyon sterlin harcanacak.

Salford'daki BBC ÇocuklarıResim telif hakkıALAMY

Resim yazısıBBC'nin çocuk hizmetleri Salford'da

Lord Hall "bir kuşak için en büyük yatırım" ve "giderek daha genç izleyicilerimize kişiselleştirilmiş bir çevrimiçi teklif sunacak" dedi.

BBC, çocukların "programları izlemek ve tüketmek" biçimindeki değişikliklere cevap vermek istediğini belirtti ve ekledi: "İngiliz içeriğine yatırım - özellikle gençler için- hayati önem taşıyor; kültürümüzün yükselişi ile şekillenen ve tanımlanan daha fazlasını istemiyorsak. Batı Sahil Amerikan şirketlerinin. "

Gri çizgi

analiz

David Sillito, medya ve sanat muhabirleri

Son altı yılda, çocukların televizyon izlemesi dörtte birinden daha fazla düştü.

Gençler artık televizyonun önüne geçerek haftada 15 saat civarında çevrimiçi vakit harcıyorlar. Ofcom'a göre, okul öncesi öğretmenler bile haftada sekiz saatten fazla çevrimiçi harcıyorlar.

Doğal olarak, altı ila 12 yaşları hedef alan CBBC kanalı, izleyicilerinde bir düşüş gördü ve giderek daha fazla çocuk BBC'nin iPlayer'ı kullanmayı seçti.

Görüntüleme alışkanlıkları değişiyor, izlemekte oldukları içerik de değişiyor. Daha kısa video klipleri, etkileşimli içeriği ve oyunları daha da artıracaktır.

Bütün bunların nedeni, diğer yayıncılar tarafından İngiliz çocuk programlarına yapılan harcamanın uzun süredir azalması - ITV'nin programlaması 1998'de 424 saatten 2013'e 64'e ve ABD programlamasının egemenliği.

Bu, yalnızca teknoloji devlerinin hakim olduğu bir çevrimiçi dünyada artacak. Çocuk kültürünü Amerika'nın batı kıyılarındaki firmalar oluşturuyor.

Gri çizgi

Yıllık plan ayrıca, BBC'nin BBC News'un Gerçeklik Kontrolü'nün gerçek-sosyal medya iddialarına göre genişletilmesi ve güven oluşturmak için Facebook'un yanında yapılması ile "sahte haberler" gibi zorluklarla nasıl baş etmeyi hedeflediğini açıklıyor.

Aynı zamanda şirketin "değişen bir İngiltere'yi daha iyi yansıtan ve temsil etme zorunluluğuna nasıl tepki vereceğini" ve kişiselleştirme üzerine nasıl odaklanacağını da gösterir.

Önümüzdeki 12 ay için BBC'nin yaratıcı planları arasında şunlar da bulunmaktadır:

  • Bugünün sanat hikayesini anlatacak olan Civilizations adlı TV, radyo ve çevrimiçi büyük bir sezon
  • Tomorrow's World adlı bilim ve teknoloji programlarının yıl boyunca süren bir mevsimi
  • Hull İngiltere Kültür Şehri 2017 olarak vitrinde sergilenecek

Yıllık plan, BBC'nin bir önceki yılın performansına bakan ve şirketin finansmanı ve harcamaları ile ilgili ayrıntıları yayınlayan yıllık raporu ile aynı değildir. Bu raporun bu ayın sonunda yapılması bekleniyor.

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image