Arama

BİR İLK! CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN HALKLA ANKET YAPACAK

8 yıl önce


BİR İLK! CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN HALKLA ANKET YAPACAK
ad image
ad image

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suudi Arabistan dönüşünde soruları yanıtladı. Erdoğan, yeni anayasa konusunda giderken söylediği “halkla arama konferansı yapılabileceği” sözlerine de açıklık getirdi: “Yani seçeceksiniz, ondan sonra telefonlarla vatandaşla bu irtibatları kurmak suretiyle, yani bir nevi kamuoyu araştırması da diyebiliriz ama burada vatandaşın diyelim ki anayasanın o maddesiyle ilgili düşüncesi nedir, ne diyor, bunları halkla irtibat kurmak suretiyle...”

HALKLA ARAMA KONFERANSI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suudi Arabistan dönüşünde Atatürk Havalimanı Devlet Konukevi’ndeki basın toplantısında bir gazetecinin, “Suudi Arabistan’a giderken, yenianayasa konusu gündeme gelmişti. Siz, ‘En son süreçte halkla arama konferansı yapmak yoluna da gidebiliriz’ demiştiniz ama ne anlama geldiğini soramamıştık. Şimdi açıklarsanız sevinirim” sorusunu yanıtladı:

TOPLUMSAL BİR MUTABAKAT

“Arama konferanslarını biliyorsunuz diye açıklamadım. Arama konferansları akademisyenler arasında veyahut da o konuyla ilgili dağarcığında bir şeyler olanların katıldığı toplantılardır. Bunu daha geniş planda tutup, halkla bu arama konferansını yapabileceğiz. Yani seçeceksiniz, ondan sonra telefonlarla vatandaşla bu irtibatları kurmak suretiyle, yani bir nevi kamuoyu araştırması da diyebiliriz ama burada vatandaşın diyelim ki anayasanın o maddesiyle ilgili düşüncesi nedir, ne diyor, bunları halkla irtibat kurmak suretiyle... Öyle ufak rakamlar değil yani 500 bin değil sayıyı daha da artırmak suretiyle. Dolayısıyla toplumsal bir mutabakatın sağlanabileceği bir anayasanın oluşmasına bu arama konferansı çok ciddi bir zemin oluşturacaktır. Bu düşünceyle bunu sizlere ifade etmiş oldum.”

 

Kaynak: Haber 7

 

 

 

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorumlar

ad image
ad image