Arama

Bir sorunlu güncelleme daha!

7 yıl önce


Bir sorunlu güncelleme daha!
ad image
ad image

Son günlerdeki yazılım güncellemelerinde sorun yaşayan Microsoft, bu sefer Microsoft Word 2016'yı etkileyen bir güncelleme sorunuyla karşı karşıya kaldı.

Sorun, "Toplu Güncelleştirme KB3124200" adıyla gelen Windows 10 güncellemesi içerisinde bulunuyor. Microsoft, bu güncellemenin işletim sistemi için "geliştirilmiş işlevler" sunduğunu söylüyor, dolayısıyla açıklama pek detaylı değil. Güncellemenin Word 2016'nın işlevlerini geliştirmediği açık, çünkü The Register'a göre Word'ün ayarları güncelleme sonrasında sıfırlanabiliyor.

Sorunun nedeni, Word'ün kullanıcı kişiselleştirmelerini ve makrolarını sakladığı Normal.dotm şablonunun yeniden adlandırılması. Microsoft Word grup mühendisliğinden "Rob L", Answers.microsoft.com'da bir konuya verdiği cevapta dosyanın Normal.dotm.old adıyla saklandığını söyledi. Ayarlar silinmediği için sorunun kolay bir çözümü bulunuyor. Çözüm için Microsoft forumlarındaki bu konuya göz atabilirsiniz.

 

Kaynak: Chip

 

 

 

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image