Arama

Bloomberg rakipleri milyardere saldırmak için sıraya girdi

3 yıl önce

Las Vegas'a layık bir tartışmanın en kısa sürede milyarder Michael Bloomberg her taraftan saldırıya uğradı.

Bloomberg rakipleri milyardere saldırmak için sıraya girdi
ad image
ad image

 

Demokrat Parti'nin cumhurbaşkanlığı adaylığı alanında adaylar aylardır küçülüyor, ancak Nevada'da Çarşamba gecesi tartışma aşamasının önemli bir yeni gelişi vardı.

Kasım ayında alışılmadık, para sıkıntısı çeken kampanyasını başlatmasından bu yana ilk kez, eski New York belediye başkanı doğrudan rakiplerine karşı çıktı.

Ve neredeyse yüzünü, retorik olarak konuştular. İki saatlik kavga şöyle oldu.

Herkes v Bloomberg

Başlangıç ​​kapısının hemen dışından, adayın ardından aday sırayla yarışmaya yeni girenlerin fotoğrafını çekti. İnanılmaz derecede çarpık bir etiket ekibi güreş karşılaşmasının politik eşdeğeriydi.

Bernie Sanders, belediye başkanının sivil hak aktivistleri tarafından ağır bir şekilde eleştirilen dur-kalk bir New York Şehri polis politikasını desteklediğini vurgulamak için zaman kaybetmedi.

Elizabeth Warren aşağılayıcı yorumlar getirdi Bloomberg'in kadınlar ve cinsel taciz ve düşmanca işyeri davalarını çözmek için yaptığı özel anlaşmalar hakkında yaptığı bildirildi.

"Demokratlar, sadece bir kibirli milyarderi bir başkasıyla değiştirirsek büyük bir risk alırlar," dedi.

Amy Klobuchar onu TV reklamlarının arkasında saklamakla suçlarken, Joe Biden Barack Obama'nın sağlık reformu konusundaki geçmiş eleştirilerine dikkat çekti.

Bu sırada Pete Buttigieg, şu anda ulusal anketlere liderlik etmesi gereken Unutulmaması gereken Bloomberg ve Bernie Sanders'ın peşinden gitmek için bir cevap kullandı.

O, Sanders ve Bloomberg'in önümüzdeki birkaç tur oylamadan sonra ayakta kalan tek adaylarsa Demokratların iki kutupsal figürle kalacakları konusunda uyardı. tüm gücün kökü ".

"Bu partiyi yakmak isteyen bir aday ile bu partiyi satın almak isteyen başka bir aday arasında seçim yapmak zorunda kalmamalıyız."

Bloomberg'in tüm muhalifleri saldırı hatlarını prova ettiler ve fırlatmaya hazırdılar ve Bloomberg zaman zaman ayak uydurmak için mücadele ediyor gibiydi.

Dur ve oynak politikası nedeniyle özür diledi ve kentinin siyah topluluğuna ne kadar zararlı olduğunu fark etmediğini söyledi. Şirketlerine karşı açılan davaların ayrıntılarını gizli tutan gizlilik sözleşmelerini bırakmama kararıyla, "Hiçbiri beni yanlış bir şey yapmakla suçlamadı, belki de söylediğim şakayı beğenmediklerini" de ekledi.

Bu izleyiciden inilti istedi.

Bloomberg'in her türlü siyasi tartışmaya katılması 10 yıldan fazla bir süre geçti. Çarşamba gecesi, havuzun derin ucuna doğru ilerledi. Amerikan halkı yakında batıp batmayacağına veya yüzüp yüzmediğine karar verme şansına sahip olacak.

Sanders kampanya ekibi, siyasi bir yabancı olmak için kariyer yapan adamın asla başkanlık adaylığı için öncü olarak görülmemesi konusunda ısrar edebilir. Peki, ulusal anketlere liderlik eden, en iyi bağış toplama numaralarına sahip olan ve geniş, deneyimli bir kampanya organizasyonuna sahip olan başka ne diyorsunuz?

Sanders Çarşamba günü öğrendiğini öğrendiğinizde, pakete liderlik ettiğinizde herkes arkanızdaki hedefi görebiliyor.

Indiana, South Bend'in eski belediye başkanı Buttigieg, Vermont senatörünü destekçilerinin bazen sosyal medyada gösterdiği düşmanlığa çarpma fırsatını yakaladı - ve Buttigieg, kampanyasının onlara karşı toleransıydı.

"Bence bazı sorumlulukları kabul etmeniz ve kampanyanız hakkında özellikle bu davranışı diğerlerinden daha fazla motive ediyor gibi görünen şeyin ne olduğunu sormanız gerekiyor" dedi.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde en keskin tokatlar Bloomberg'den geldi - belki rahatlamış, ayağını geri alabilir ve saldırıya devam edebilir. Daha önce, Sanders'ın Donald Trump'ı yenme şansının "şansı olmadığını" söyledi. Bunu Sanders'ın siyasi teorilerinin tarihin çöp kutusuna gönderildiğini ileri sürerek takip etti.

Sanders'a “Kapitalizmi atmayacağız” dedi. "Bunu denedik. Diğer ülkeler bunu denedi. Komünizm deniyordu ve işe yaramadı."

Sanders, Bloomberg'e bunun "ucuz bir atış" olduğunu, demokratik sosyalizminin komünizm olmadığını ekledi.

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image