Arama

Çipras'ın Türkiye temasları sürüyor

8 yıl önce


Çipras'ın Türkiye temasları sürüyor
ad image
ad image

Patrikhane kapısında yetkililer tarafından karşılanan Çipras'ın ziyareti, 1 saat 20 dakika sürdü. Fener Rum Patriği Bartholomeos ile basına kapalı gerçekleşen görüşme sonrası Çipras, buradan ayrıldı.

At the #Turkey vs #Greece friendly match with Ahmet Davutoğlu pic.twitter.com/cEkcpFKPjF

— Alexis Tsipras (@tsipras_eu) November 17, 2015

Ziyaret sonrası basın mensuplarına açıklama yapan Patrik Bartholomeos, görüşmede sığınmacıların durumu, Yunanistan ile ilişkiler ve dinler arası diyalog konularında görüşüldüğünü söyledi.

‘ÇİPRAS ANKARA’YA UMUTLU GİDİYOR’

Çipras'ın Başbakan olmadan önce de birkaç kez Patrikhaneyi ziyaret ettiğini belirten Bartholomeos, "Atina'da da buluşmuştuk. Birbirimizi iyi tanıyoruz. Bu çok zor görevinde başarılar diledim. Ankara'ya umutlu gidiyor. İnşallah her şey barış ve karşılıklı anlayış, karşılıklı saygı içinde çözülür" diye konuştu.

Meeting with Ecumenical Patriarch Bartholomew in Istanbul pic.twitter.com/YrTOAd4utx

— Alexis Tsipras (@tsipras_eu) November 18, 2015

Ruhban okulunun gündeme gelip gelmediği sorusu üzerine ise Bartholomeos, "O her zaman bekliyor" dedi.

Patrikhane’den ayrılan Çipras daha sonra Ankara’ya geçti. Burada bir kez daha Başbakan Davutoğlu ile bir araya geldi. Çankaya Köşkü'ndeki Çipras-Davutoğlu görüşmesi basın kapalı olarak devam ediyor.

CHP VE HDP İLE GÖRÜŞME

Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, saat 18.00'de CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ile görüşecek ardından da HDP'lilerle bir araya gelecek. HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ başkanlığındaki bir heyet saat 19.00'da Ankara Sheraton Otel'de Çipras ile görüşecek. HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş'ın sinüzit ameliyatı olması nedeniyle görüşmeye katılmayacağı belirtildi. Demirtaş dün TBMM'de yapılan yemin törenine de katılmamıştı.

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image