Arama

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın

8 yıl önce


Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın
ad image
ad image

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde G20 ile ilgili basın toplantısı düzenledi.

İşte İbrahim Kalın'ın açıklamalarından öne çıkanlar;

Türkiye'nin bir yıllık dönem başkanlığı süresince 70'in üzerinde toplantı yapıldı.

VİDEO İÇİN TIKLAYINIZ...

G-20'de 3 başlık öne çıktı, bu başlıklar altında tartışmalar yapılacak;  Kapsayıcılık, uygulamalar, yatırım başlıkları ele alınacak. Türkiye'nin dönem başkanlığında kadınlara yönelik açılım grubu kuruldu. Küresel KOBİ forumu Türkiye'nin dönem başkanlığında kuruldu.Türkiye'nin en az gelişmiş ülkeleri kalkınma planları içine almaya çalışa bir dönem başkanlığı sürdürdü.

"G20 ÜLKELERİ 2 TRİLYON DOLAR KATKI SUNACAK"

G20 üyeleri önümüzdeki 5 yıl içinde küresel ekonomiyi yüzde 2,1 büyütecek taahhütlerde bulunmuşlardır.  G20 ülkeleri önümüzdeki 5 yıl içinde 2 trilyon ABD doları değerinde katkı sunacak. Zirvede bunun detayları etraflı bir şekilde ele alınacak. G20 dönem başkanlığımızın diğer önemli başlığı açılım grubu için yapılan çalışmalardır. BM İklim Değişikliği Konferansı'na sayın Cumhurbaşkanımız da katılacaktır.

ERDOĞAN LİDERLERLE GÖRÜŞECEK

Liderlerin 15 Kasım akşamı yapacakları çalışma yemeğinde mülteci sorunu ele alınacak.  Liderler 14 Kasım'da Antalya'ya gelmeye başlayacak, Sayın Cumhurbaşkanımız liderlerle ikili görüşmeler yapacak. Zirveye katılan hemen hemen bütün liderlerle Sayın Cumhurbaşkanımızın ikili görüşmesi olacak.

"CUMHURBAŞKANIMIZ DA GÜVENLİK TEDBİRLERİNİ İNCELEYECEK"

En üst düzeyde güvenlik tedbirler alınmış bulunuyor, herhangi bir zaafiyeti öngörmüyoruz. Cumhurbaşkanımız da güvenlik tedbirlerini inceleyecek. Sayın Cumhurbaşkanımız 14 Kasım akşamı gelen liderlere akşam yemeği verecek.Antalya'da gündem G20'nin küresel ekonomi gündemi olacak ama küresel sorunlar da dile getirilecek.

 

Kaynak: AjansHaber

 

 

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image