Arama

Delibal konusu ve oyuncuları

7 yıl önce


Delibal konusu ve oyuncuları
ad image
ad image

Oyuncuları ve konusu ile dikkat çeken Delibal vizyona girmeye hazırlanıyor. Geçtiğimiz günlerde Zorlu Center'da yapılan gösterime bir çok ünlü katıldı. Sezen Aksu'nun filme özel bestelediği ve Çağatay Ulusoy'un seslendirdiği şarkı daha film vizyona girmeden en çok tıklananlar arasına girdi. Delibal konusu romantik ve dram türlerini bir arada barındırıyor. Ünlü modele bu filmde Karadayı dizisinde Kenan İmirzalioğlu'nun kız kardeşi Songül'ü oynayan Leyla Lydia Tuğutlu eşlik ediyor. Çağatay Ulusoy ve Leyla Lydia Tuğutlu dışında Delibal filmi oyuncuları kimler çok merak ediliyor. Alışılagelmiş bir adı olmadığından dolayı Delibal ne demek sorusunun cevabı ise detayları ile Ajans Haber.com'da.

DELİBAL NE DEMEK

Filme adını veren Delibal aslında bir çiçek türüdür. Bu çiçek Ormangülü adıyla da anılmaktadır, zehirli olduğu için de acı bal da denilmektedir. Yurtdışında doktorların kontrolünde olmak şartıyla göz tansiyonu düşürücü olarak da kullanılmaktadır. İçerisinde 'grayanotoksin' yer aldığı için kusma, gözlerde kızarma, kalpde ritim bozukluğu, burunda kaşıntı, geçici körlük, deride yanma ve baş ağrısı yaparak zehirlemektedir. Bu bal eğer kaynatılırsa zehirinin etkisi yok olur. En çok Karadeniz'de görülen bu bitki kullanıldığı takdirde müdahale edilmezse ölümle sonuçlanabiliyor. Bu zehirlenmelerin çoğu Türkiye'de görülüyor. Halk arasında bağırsak, tansiyon gibi rahatsızlıkların tedavisinde kullanılıyor fakat bir çay kaşığından fazlasının tüketilmesi zararlı olmaktadır.

DELİBAL FİLMİ OYUNCULARI VE KONUSU

Delibal filmi klasik bir aşk hikayesi gibi görünse aslında çok farklı. Delibal konusu ise Barış (Çağatay Ulusoy), Leyla Lydia Tuğutlu (Füsun) karakterlerinin tutkulu aşk hikayesi aynı üniversitede okumaları ile başlıyor. Barış Mimarlık okuyan ve aynı zamanda da çeşitli yerlerde sahne alıp müzik yapan, hayatın tadını çıkartan bir öğrencidir. Üniversite'de gördüğü Füsun ile tanışmaya çalışan Barış onu gördüğünden beri daha önce hiç tatmadığı bir duyguya kapılmıştır. Hep ulaşmak istediği Füsun'a bir  gün ulaşır ve zor da olsa aşkları gerçek olur. Füsun ise önce üniversiteyi bitirip daha sonra da Amerika'ya gidip master yapmayı düşünen bir kızdır. Üstelik Barış'ın aşkına da zor ikna olmuştur. Sonunda Barış'ın istediği olmuştur hatta Füsun ile evlenmiştir her şey masallarda ki gibidir fakat bir gün masal bozulacaktır. Filmin sonunda neler olacağı mutlu mu mutsuz mu biteceği ise Çağatay Ulusoy fanları tarafından şimdiden tartışılmaya başlandı bile. Bir çok ünlünan katıldığı gala da Bennu Yıldırımlar, Batuhan Ekşi, Tuba Büyüküstün, Sinem Kobal, Hazar Ergüçlü, Derya Şensoy, Begüm Kütük gibi isimler vardı. Delibal filmi oyuncuları ise Mustafa Avkıran, Hüseyin Avni Danyal, Nazan Kesal, Defne Kayalar ve Laçin Ceylan'dır.

DELİBAL FRAGMAN İÇİN TIKLAYIN!
 

DELİBAL FİLMİ MUTLU SONSUZ ŞARKISI

 

 

 

Kaynak: Ajans Haber

 

 

 

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image