Arama

E-Devlet Şifresi Üniversite Öğrenci Belgesi Nasıl Alınır?İnternetten Öğrenci Belgesi Alma İşlemleri!

8 yıl önce


E-Devlet Şifresi Üniversite Öğrenci Belgesi Nasıl Alınır?İnternetten Öğrenci Belgesi Alma İşlemleri!
ad image
ad image

Öğrenci belgesi nasıl alınır?Öğrenci belgesi almak için ne gerekir?Sizler için hazırladığımız bu sayfamızda öğrenci belgesi nasıl alınır neler yapmanız gerekir gibi soruların cevaplarını vereceğiz.
Öğrenci belgesi almak isteyenler YÖK tarafından yürütülen Yükseköğretim Bilgi Yönetim Sistemi çalışmaları kapsamında artık  https://www.turkiye.gov.tr/  adresi üzerinden alınabilecek.
Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya, 5,5 milyon öğrenciyi yakından ilgilendiren bir proje olan öğrenci belgelerinin artık e devlet üzerinden alınması uygulamasını açıkladı. 
‘‘Hem bilgi alt yapısı, hem iletişim alt yapısı hem de istatistik alt yapısı üzerine çalışmalar yürütüyoruz ve artık son 6 aydır da bu projenin sonuçlarını da sizlerle paylaşmaya başladık. Bunlardan bir tanesi Kurumsal Değerlendirme raporlarıydı. Bir diğeri istatistik.yok.gov.tr'ydi. Böylesi bir istatistik altyapısına, bilişim altyapısına sahip olunca uygulamaya koyduğumuz yenilikler var. Bunlardan bir tanesini de bugün sizlerle paylaşacağız. Bu da öğrenci belgelerinin artık e-devlet üzerinden, e-devlet kapısı üzerinden alınabilmesi.
Projenin ikinci aşamasında ise akademisyenlerimiz, öğretim elemanlarımız belgelerini e-devlet kapısı üzerinden alabilecekler. Mezun belgesi üzerinde çalışmalarımız devam ediyor. 1-2 ay içerisinde isteyen herkes mezun belgelerini e-devlet kapısı üzerinden alabilecekler. Ve bu süreçte üniversiteyi kazanan öğrencilerimizin kayıtlarının da online olarak e-devlet kapısı üzerinden yapılması için de çalışmalarımız tamamlanmak üzere. Bu sene en azından bir pilot proje olarak bu projedeki üniversitelerle birlikte uygulamayı gerçekleştirmeyi düşünüyoruz. Ben bütün bunların öğrencilerimizin, akademisyenlerimizin ve ailelerin hayatlarını kolaylaştırıcı uygulamalar olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim ve duyduğum mutluluğu da ifade etmek isterim. Öğrencilerimize ve herkese hayırlı uğurlu olsun.''
 

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image