Arama

E-Okul Giriş!!Devamsızlık Durumu Nasıl Öğrenilir? - VBS Mobil Giriş! (E-Okul Haberleri!)

8 yıl önce


E-Okul Giriş!!Devamsızlık Durumu Nasıl Öğrenilir? - VBS Mobil Giriş!  (E-Okul Haberleri!)
ad image
ad image

Internet aracılığı ile e Okul'a giriş yaparak öğrencinizin devamsızlık durumunu öğrenebilirsiniz öğrenciler için devamsızlık büyük bir önem taşıyor herhangi bir mazeret iade raporu olmadan devamsızlık yapan öğrenciler için yönetmelikte belli kurallar yer almaktadır. size de velisi olduğunuz öğrencinin devamsızlığını merak ediyorsanız e Okul'a giriş yaparak bunu öğrenmeniz mümkün olmaktadır. 

İnternet ve dijital sektör her alanda kendini gösteriyor. Milli Eğitim Bakanlığı da bu sektörden faydalanarak hem öğrencilerin hem de velilerin sıkıntı çekmeden ihtiyacı olan bilgilere ulaşmasını sağlıyor. E-okul devamsızlık durumu da bu bilgilerden biri. E-okul da öğrenciler dışında velilerin de kullanıp rahatlıkla çocuklarının durumu hakkında bilgi alabildiği Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) bulunuyor. VBS mobil giriş yapmak hem dışarıdayken hem de acil durumlarda gereken bilgilere ulaşmak için büyük yardımcı oluyor

E-OKUL DEVAMSIZLIK DURUMU

Öğrenciler için devamsızlık konusu büyük bir önem teşkil ediyor. Herhangi bir mazereti ve raporu olmaksızın devamsızlık yapan öğrenciler için yönetmeliğin hazırladığı belirli kurallar var. 1-2 ay devamsızlığı olan ve 3-4 tane zayıfı olan öğrenciler sınıfta kalmaz. Ama okula hiç gelmemiş ve yapılan sınavlara ve sözlülere katılmamış her öğrenci sınıfta kalır. Bu yüzden öğrencilerin sık sık e-okul devamsızlık durumu kontrolünü yapması gerekiyor. İlk olarak yapmanız gereken işlem https://e-okul.meb.gov.tr/ adresine tıklamak ve gelen sayfaya kimlik numaranızı ve okul numaranızı girerek öğrenebilirsiniz. Okul numarasını girdikten sonra gelecek menülerin devamsızlık kısmına tıklayarak öğrenmek mümkün. E-okul devamsızlık durumu nasıl öğrenilir sorusunun cevabı ise bu şekilde.

VBS MOBİL GİRİŞ

Eskiden velilerin çocukları hakkında bilgileri öğrenmek için okula gitmesi gerekiyordu. Bu da özellikle çalışan veliler için zorluk yaratıyordu. Artık e-okul sistemi ile dışarıda, iş yerinde zaman ve mekan kısıtlaması olmaksızın çocuklarınız hakkında ihtiyacınız olan şeylere rahatça ulaşabileceksiniz. Peki VBS mobil giriş nasıl yapılıyor akıllara takılan bu sorunun cevabı ise çok kolay. Telefonunuzdaki herhangi bir tarayıcıdan yine yukarı da belirttiğimiz gibi "https://e-okul.meb.gov.tr/" adresine tıklamanız gerekiyor. Ekranda çıkan sistem sizden öğrencinin okul numarası ve kimlik bilgisini isteyecek, daha sonra ise güvenlik sağlanması açısından bir resim üzerinde güvenlik kodu gelecek bu kodda yer alan sayıları girdikten sonra onay verin. işleminden sonra ise ekrana üç adet soru geliyor. Sorular ise öğrencinin kimliğinde yer alan aile no, doğduğu yer gibi basit bilgilerden oluşuyor. Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra ise hemen hemen aklınıza takılan tüm detayları öğrenebiliyorsunuz. Karne ortalaması, notları, devamsızlık, sözlü ve yazılı notları gibi birinci dönemden ikinci döneme kadar hepsi yer alıyor. Artık eski sistemin zorluğu olmadığı için hem öğretmenler hem de veliler rahat bir nefes aldı. Ücretsiz olarak kullanılan bu sisteme aşağıdaki linklere tıklayarak wifii ve internet paketinizi kullanarak girebilirsiniz.

 

E-OKUL VBS MOBİL GİRİŞ YAPMAK İÇİN TIKLAYIN!

E-OKUL DEVAMSIZLIK DURUMU ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN!

 

 

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image