Arama

Ekin Koç oynadığı diziler neler

7 yıl önce


Ekin Koç oynadığı diziler neler
ad image
ad image

Başladığı günden beri takip edilen Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinde 1.Ahmet rolünü canlandıran Ekin Koç oldukça merak ediliyor ve Ekin Koç kimdir soruları soruluyor. Daha önce 'Sana Bir Sır Vereceğim' dizisinde adını duyuran Ekin Koç Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinde Anastasia Tsilimpiou, Erkan Kolçak Köstendil, Hülya Avşar ve Beren Saat'in ile birlikte rol alıyor. Kasım ayında başlayan dizide geçen hafta Anastasia (Kösem) isyancıların ayaklanmalarına karşı çıkmıştı ve 1.Ahmet için şifa aramaya koyuluyordu. 1. Ahmet (Ekin Koç) çiçek haftalığına direnirken Anastasia hayatını yok sayarak hanedanı kurtarınca Kösem adını alacak. Ekin Koç oynadığı diziler neler detayları ile Ajans Haber.com'da.

EKİN KOÇ KİMDİR

En yeni ve en popüler yüzlerden biri olan Ekin Koç şimdilerde Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinde yer alıyor. Ekranların genç yüzlerinden olan oyuncu 21 Haziran 1992 yılında doğmuştur. Babası turizimci olan Vehbi Koç, annesi ise bankacılıkla uğraşan Şefika Koç'dur. Ekin Koç Antalya'da doğmuştur. Ekin Koç'un ailesi Antalya'nın Manavgat ilçesinde yaşamaktadır. İlköğretimini babasının mesleğinden dolayı farklı farklı okullarda tamamlayan oyuncu liseyi Antalya’da Aldemir Atilla Konuk Anadolu Lisesi'nde okumuştur. Ekin Koç'un bir de kendisinden küçük erkek kardeşi vardır. Ekin Koç'un kardeşiyle arasında beş yaş vardır ve kardeşine Yetkin ismini kendisi vermiştir. Lise öğrenimini tamamladıktan sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü'nde öğrenim görmeye başlamıştır. Ekin Koç şuan İşletme bölümünde ikinci sınıfta okumaktadır. Birçok spor dalıyla uğraşan Ekin Koç satranç, futbol, basketbol, tenis gibi sporların yanı sıra gitar da çalmaktadır. İstanbul Bilgi Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü'ne devam ederken 2011 yılında bir yandan da Akademi 35 Buçuk Sanat Evi'nde oyunculuk eğitimi almıştır. İlk televizyon deneyimi Fox Tv'de yayınlanan 'Sana Bir Sır Vereceğim' adlı diziyle olmuştur. Daha sonra Ekin Koç oynadığı diziler arasında 'Benim Adım Gültepe' isimli dizi de ve 'Senden Bana Kalan' isimli sinema projesinde yer almıştır. Star Tv'nin Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinin kadrosuna dahil olmasıyla oyuncu hakkında şimdiden bir çok insan Ekin Koç kimdir sorusunu sormaya başladı.

1.AHMET KİMDİR

1. Ahmet 18 Nisan 1590 yılında Manisa'da doğmuş 22 Kasım 1617 yılında İstanbul'da ölmüştür. Annesi Handan Sultan, babası, 3.Mehmet'dir. 1.Ahmet 93. halife, 14.Osmanlı padişahıdır. Kanuni'den sonra devletin işleri ile en çok ilgilenen padişah olmuştur. 21 Aralık 1603'de Eyüp Sultan'da kılıç kuşanmış ve tahta geçmiştir. 1617 yılında tifüs hastalığına yakalanan 1.Ahmet 27 yaşında 22 Kasım'da vefat etmiştir.Türbesi Sultanahmet Camii'nin yanındadır. Abisi Şehzade Mahmut tahta kast ettiği için öldürülünce tahta çıkmak 1.Ahmet'e nasip olmuştur. 37 yaşında babasının vefat etmesi üzerine o vakite kadar tahta geçenlerin arasında en genci 1.Ahmet olmuştur. Zitvatorok Antlaşması 1. Ahmet döneminde yapılmış, Ramazanoğulları beyliğine de bu dönemde son verilmiştir.

MUHTEŞEM YÜZYIL OYUNCULARI

Ekin Koç dışında dizi kadrosu ise şöyle: Berk Cankat (Alex), Tolga Tuncer (Nasuh), Hülya Avşar (Safiye Sultan), Aslıhan Gürbüz (Halime), Alma Terzic (Handan Sultan), Kadir doğulu (Mehmet Giray Han), Mete Horozoğlu (Zülfikar), Zeljko Erkiç (Enzo), Mehmet Kurtuluş (Derviş Mustafa), Erkan Kolçak Köstendil (Şahin Giray Han), Sahra Şaş (Dilber), Nurunisa Yıldırım (Dudu Hatun), Levent Yılmaz (Şeyhülislam Mustafa), Esra Dermancıoğlu (Cennet), rollerinde yer alıyor.

EKİN KOÇ İNSTAGRAM HESABI İÇİN TIKLAYIN!
 

 

 

Kaynak: Ajans Haber

 

 

 

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image