Arama

'Erdoğan'a bizzat Putin ön ayak oldu'

8 yıl önce


'Erdoğan'a bizzat Putin ön ayak oldu'
ad image
ad image

Rus Eho Moskvı radyosu Genel Yayın Yönetmeni Aleksey Venediktov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Moskova-Ankara ilişkilerinin ilerlemesi için çok çaba harcadığını belirtti.

Rus basınına Türk- Rus ilişkilerini değerlendiren Venediktov, Putin’in bu konuda önemli katkı sağladığını vurguladı.

Ünlü Rus gazeteci, “Türkiye’nin bizim dev bölgesel ortağımız olması için Putin çok zaman harcadı, çok çalıştı. Putin, Rusya ve Türkiye’nin bölgedeki ittifakına kimsenin karşı koyamaz bir düzeyde olması için çaba gösterdi. Putin petrol, doğalgaz ve silah satışı yardımıyla bir strateji oluşturdu. Putin, Erdoğan’ın yüzünden Yunan tarafıyla da tartıştı.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Eylül ayında Moskova’da Merkez Camii açılışına katıldığına dikkat çeken Venediktov, “Erdoğan’a bizzat Putin ön ayak oldu. Kısa zaman önce Erdoğan buraya geldi ve Putin ile beraber Merkez Camii’nin açılışını yaptılar. Suudiler ve diğer Sunniler gelmedi, ama Erdoğan geldi. Bundan 2 hafta sonra talihsiz olay yaşandı. Her şey koptu” şeklinde konuştu. 

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorumlar

ad image
ad image