Arama

GÜRKAN, ALTYAPI ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ

4 yıl önce

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Paşaçayırı Mevkii ve Karaağaç Mahallesi’nde devam eden altyapı çalışmalarını yerinde inceleyerek; mahalle halkının sorularını yanıtladı.

GÜRKAN, ALTYAPI ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ
ad image
ad image

 

Edirne Belediyesi’nin 22 Şubat 2018 tarihinde kendi imkanlarıyla İçme Suyu Şebekesiyle başladığı altyapı çalışmaların İller Bankası’ndan onay gelmesiyle, Yağmur Suyu Toplama Kanalı ve Kanalizasyon Sistemi çalışmalarıyla hız kazandığını belirten Belediye Başkanı Recep Gürkan, altyapının 3 yıl içinde tamamlanacağını söyledi.

Şehir merkezinin 5 farklı noktasında devam eden İçme Suyu Şebekesi, Yağmur Suyu Toplama Kanalı ve Kanalizasyon Sistemi yapım çalışmalarının devam ettiğini belirten Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Paşaçayırı Mevkii ve Karaağaç Mahallesi’nde yapımı devam eden altyapı çalışmalarını da yerinde inceledi. Gürkan, mahalle sakinleriyle sohbet ederek, altyapı çalışmaları hakkında merak edilenleri yanıtladı.

Belediye Başkanı Recep Gürkan, Abdi İpekçi Caddesi’nde devam eden yağmur suyu toplama kanalıyla özellikle yoğun yağışlarda yaşanan su baskınları ve taşkınlarının önlenmesini amaçladıklarını belirterek, “Proje kapsamında Abdi İpekçi Caddesi’nden 1000 ve 1200 mm çapında buhar kürlü entegre contalı borular döşenecek daha sonra bu taşıyıcı borulara yağmur suyu mazgalları yapılacak” dedi.

Yeni yerleşim bölgesinde imara açılan Şükrüpaşa Mahallesi’nde kanalizasyon toplayıcı hatlarının yapımının da proje kapsamında devam ettiğini belirten Gürkan, “Belediyemizce imar yollarının açıldığı kısımlarda kanalizasyon hatları yapılmakta ve her parsele konutların kanalizasyon bağlantılarını yapması için 1 adet parsel bacası imalatı yapımı planlanmaktadır. Paşaçayırı Mevkii’nde 1200 mm çapında buhar kürklü entegre contalı kanalizasyon taşıyıcı hat boruları döşenmesi devam etmekte. Özellikle Kocasinan Mahallesi D-100 karayolu üzerindeki kanalizasyon hatlarındaki geri tepmelerin önüne geçilmesi planlanıyor. Ayrıca içme suyu şebekesi yapım işi kapsamında Kocasinan Mahallesi’nde içme suyu şebekesi yapım işleri de devam ediyor. Şebeke borularının döşeme işlemi bittikten sonra abone bağlantıları yapılacak” diye konuştu.

Edirne Belediyesi, Karaağaç Mahallesi’nde de İçme Suyu Şebeke çalışmalarına başladı. Yapılan çalışmaların kent merkezinde devam eden altyapı çalışmaları ile entegre olarak devam ettiğini belirten Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Karaağaç Mahallemizin en büyük sorunu olan içme suyu şebekesinin basıncının düşüklüğü ve yeterli iletimin sağlanmaması sebebiyle bu mahallemizde de içme suyu şebekesi abone bağlantıları ile beraber tamamen yenilenerek sağlıklı ve uzun ömürlü borular ile Karaağaç Mahallesi’nin 2050 yılına su ihtiyacı sağlanacak” dedi.

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image