Arama

İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI SINAV SONUCU AÇIKLANDI

8 yıl önce


İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI SINAV SONUCU AÇIKLANDI
ad image
ad image

İş Güvenliği Uzmanlığı sınav sonuçları açıklandı mı? sorusu son zamanları en fazla merak edilen konusu olmuştu. 05 Aralık 2015 tarihinde yapılan İŞ Güvenliği Uzmanlığı sınavı sonucu ÖSYM tarafından açıklandı. Buna göre, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı (2015-İSG) Aralık Dönemi değerlendirme işlemleri tamamlandı. İSG Sınav sonucu nereden ve nasıl öğrenilir? 2015-İSG sonuç ekran 29 Aralık 2015 tarihinden itibaren erişime açıldı. İş güvenliği uzmanlığı Aralık sınav sonucu öğrenme linkini haberimizden ve ajanshaber.com  da bulabilirsiniz.

İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI SINAVI AÇIKLANDI

05 Aralık 2015 tarihinde yapılan 2015 sınavın sonuçları açıklandı. İş Güvenliği Uzmanlığı sınav sonuçları açıklandı mı? Sorusu bugün netlik kazandı. Aralık ayı içerisinde İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınava giren adaylar, sonuçları ÖSYM' nin resmi sayfası olan "sonuc.osym.gov.tr" adresine giderek T.C. Kimlik Numaranızı ve şifrelerinizi girilerek sınav sonuçlarınızı öğrenebilecekler.  Sınav sonuçlarına dair veriler ve sınav sorularının yüzde 10' undan oluşturulan "Temel Soru Kitapçığı" da yine ÖSYM internet sitesi üzerinden erişilebilecek.

İŞ YERİ UZMANLIĞI SINAVI SONUÇLARI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN

İŞ YERİ UZMANLIĞI SINAVI SON DURUM HABERLERİ İÇİN TIKLAYIN

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ NEDİR?

İş Sağlığı Uzmanlığı, İş ortamında iş yerindeki fiziki çevre şartları ve işçilerin maruz kaldıkları sağlık sorunları ile ilgilenen bir alan olarak ortaya çıkan, İş Sağlığı ve Güvenliği, aynı zamanda mesleki risklerin de ortadan kaldırılması veya azaltılması konusunda da çalışmalar yürütür. 2012 yılının Haziran ayında kabul edilen yeni yasa ile birlikte Yeni İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu yürürlüğü girdi. Bu kanunla ile birlikte iş yerlerine çeşitli yükümlülükler getirildi. Yeni istihdam olarak kabul edilen "İş Güvenliği Uzmanı" ları yetiştirilmeye başlanmıştır. Kanuna göre işveren ve çalışanın yanı sıra artık işyeri hekimi ve iş güvenliği uzmanlarına da sorumluluklar düşüyor.  İş Güvenliği Uzmanlığı sınav sürecinde ise adaylar öncelikle belirli eğitimleri tamamlamış olması gerekiyor. Sınav ve yönetmelikle ilgili detaylı bilgiye "csgb.gov.tr" adresinden de ulaşılabilir.

 

Kaynak: Ajans Haber

 

 

 

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image