Arama

İstanbul'da karaborsada 264.000 dolara satılık mezarlık arazileri

2 yıl önce

Her yıl ortalama 70 bin kişinin hayatını kaybettiği bir metropol olan İstanbul'da mezar bulmak giderek zorlaşırken, insanlar karaborsada 2 milyon liraya (264 bin dolar) kadar yüksek fiyatlarla mezarlık arsaları satmaya başladı.

İstanbul'da karaborsada 264.000 dolara satılık mezarlık arazileri
ad image
ad image

 

Normalde bir mezarlık arazisinin resmi fiyatı, mezarlığın bulunduğu alana ve mezarın konumuna bağlı olarak 100 ila 37.400 Türk Lirası (13 $ ila 4900 $) arasında olacaktır .

Ancak İstanbul'un merkezindeki mezarlıklar yüzde 100 kapasiteye ulaşmak için doluyor.

Yetkililer, "oportünistlerin" şu anda bu durumdan yararlanmak için harekete geçtiğini belirterek, bazı kişilerin karaborsada kendilerine ait veya miras kalmış mezar sitelerini satmaya çalıştıklarını vurguladılar.

Özellikle Karacaahmet, Zincirlikuyu, Aşiyan ve Edirnekapı mezarlıklarındaki mezarların online reklamları “yoğun talep görüyor”. Mezarlıklar İstanbul'un merkezinde yer almaktadır.

Bir sakinin ünlü bir e-ticaret sitesinde bir ilan yayınladığı ve Zincirlikuyu'da 2 milyon liraya satılabilen 17 metrekarelik bir arsası olduğunu söylediği bildirildi.

Bir başkası mezarlarının reklamını yaptı ve arsanın yeşilliklerle çevrili olduğunu söyledi.

Ancak İstanbul Büyükşehir Belediyesi mezarlıklar daire başkanı mezarların satılamayacağını söyledi.

"İnsanlar mezar sitelerini üçüncü bir tarafa satabileceklerini düşünüyor. Yapamazlar. Bir mezar yeri için ellerinde bulunan resmi belge tapu olmadığı için kullanım ruhsatı ”dedi Daire başkanı Ayhan Koç.

"O mezar alanını yalnızca kendisi veya mirasçıları kullanabilir. Biz mezarlıklar olarak bu tür satışlara izin escort istanbul vermiyoruz ”dedi.

"Birisi bu arsayı kullanmak istemiyorsa, yapabilecek tek şey siteyi departmanımıza bağışlamaktır" diye ekledi.

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image