Arama

İttifak muhalefetin cumhurbaşkanı adayına karar verecek

3 yıl önce

Ana muhalefetteki Cumhuriyet Halk Partisi ( CHP ) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, prestijli göreve adaylığı konusundaki tartışmalar sırasında yaptığı açıklamada, muhalefetin cumhurbaşkanlığı adayının Millet İttifakı ile yapılan istişareler sonrasında belirleneceğini söyledi.

İttifak muhalefetin cumhurbaşkanı adayına karar verecek
ad image
ad image

 

“Başkan adayı meselesi kendi başıma karar verebileceğim bir konu değil. Bir Ulus İttifakı var. Buna hep birlikte karar vereceğiz ”dedi Kılıçdaroğlu, Sözcü gazetesine 9 Aralık'ta verdiği röportajda.

Hükümetin 2021 bütçesi ile ilgili meclis görüşmelerinde Kılıçdaroğlu, iktidardaki Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) milletvekillerine "Aday olup olmayacağımı kim söyledi?" Ana muhalefet liderinin aday olmamayı seçtiği 2014 ve 2018 cumhurbaşkanlığı seçimlerine atıfta bulunarak, iktidar partisinden bir grup milletvekili yüksek sesle cumhurbaşkanlığı için aday olmasını talep ettikten sonra.

Kılıçdaroğlu'nun sözleri, bir sonraki cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olma isteğinin bir göstergesi olarak görülmedi. Ancak muhalefet koalisyonu üyelerine saygısızlık olacağı için adaylık hakkında konuşmak için doğru zaman olmadığını da açıkladı.

“Adaylığa partimiz, milletvekillerimiz ve Millet İttifakı karar verecek. Çünkü hep birlikte hareket ediyoruz ”dedi ve en önemli konunun güçlendirilmiş parlamenter sisteme dönüş konusunda Millet İttifakı'nın mutabakatı olduğunu tekrarladı.

“Bireylerin kariyerine değil, ülkemizin geleceğine odaklanıyoruz. AKP'li milletvekillerinin anlamadığı şey bu ”dedi.

Kılıçdaroğlu'nun adaylığı partisi için doğru olur: Erdoğan

Bu arada AKP'nin de genel başkanı olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bakü'ye gitmeden önce düzenlediği basın toplantısında Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanlığı için potansiyel teklifini yorumladı. .

Sayın Kılıçdaroğlu'nun nasıl bir hamle yapacağı bizi ilgilendirmiyor. Bu onların kendi sorunu ”dedi. "Ama aday olursa hem partisi hem de ülkemiz için doğru bir hamle olur."

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image