Arama

İYİ Parti lideri, hükümeti COVID-19'a karşı sıkı önlemler almakta gecikmekle suçladı

3 yıl önce

İYİ Parti lideri Meral Akşener , hükümeti COVID-19 salgınıyla başa çıkmada "başarısız olduğu" için eleştirdi ve ülkenin enfeksiyonun yayılmasını engellemek için sıkı önlemler almakta geciktiğini söyledi.

İYİ Parti lideri, hükümeti COVID-19'a karşı sıkı önlemler almakta gecikmekle suçladı
ad image
ad image

 

“Aylarca, vaka sayısını gizleyerek ve sadece hasta sayısını açıklayarak herkesi aldatabileceklerini düşündüler. Bu da olmadı. Sadece kendilerini kandırdılar ”diyen Akşener, 1 Aralık'ta parlamentoda milletvekillerine hitaben yaptığı konuşmada, bir kez daha iki hafta süreyle tam tecrit çağrısı yaptı.

Türkiye'nin salgını iyi idare ettiğini söyleyerek hükümeti halkın algısını yanıltmakla suçladı.

Akşener, enfeksiyonu kontrol altına alma konusunda dünyada kötü durumda olan ülkelerin bulunduğuna, ancak salgının ikinci dalgasına karşı kendini korumayı başarmış ülkelerin de olduğuna işaret etti.

"Sizin işiniz fakir ülkeleri işaret etmek değil, Türkiye'yi en iyiler arasına getirmek. Ancak konu vatandaşlarımızın hayatlarına gelince bile; Siyasi iletişim, algı yönetimi ve propaganda yoluyla sorumluluktan kaçabileceğinizi düşündünüz ”dedi.

“Bazı ülkelerin hatalarından ders alacaklarını umuyorduk; yapmadılar, ”diye ekledi politikacı.

Türkiye genelinde mitingler düzenleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştiren Akşener, ülkede rakamların artmasına rağmen salgın konusunda halkın bu yanlış algılamasının nedenlerinden birinin tavrının olduğunu söyledi.

"Mitingler düzenlemeyi ve [mitinglerde] insanlara çay atmayı dert etmediğinizde, tabii ki her şeyin yolunda olduğunu düşünen ve kurallara uymayan vatandaşlarımız vardı” dedi.

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image