Arama

Katar'ın El Cezire'sinin askıya alınmasının ardından Twitter hesabı geri geldi

6 yıl önce

El Cezire'nin farklı dil hizmetlerinin yanı sıra Arapça konuşan haber ajansı hesapları çevrimiçi kaldı.Ülkeler ve ABD Başkanı Donald Trump, Katar'ı aşırılık yanlısı gruplara ve İran'la olan bağlantıları olduğu iddiasıyla bölgeyi istikrarı bozmakla suçladı. Katar, terör gruplarına kaynak ayırmayı reddetti.

Katar'ın El Cezire'sinin askıya alınmasının ardından Twitter hesabı geri geldi
ad image
ad image

 

Al Jazeera'nın Arapça tercümesi, ağın "örgütlü bir kampanya" olarak adlandırdığı şey nedeniyle askıya alınmasının ardından Twitter'da geri yüklendi.

Sadece 12 milyon takipçisi bulunan hesap, Cumartesi günü erken saatlerde belirtilmemiş bir nedenle askıya alınmıştı.

El Cezire, Körfez komşularından baskı alan Katar için amiral gemisi yayıncısı. Terör örgütleriyle olan bağlantıların emrini suçluyorlar.

Hesap, öğleden sonra Katar zamanında restore edildi.

Twitter'ın kuralları devlet bir hesap üç ana nedenden dolayı askıya edilebileceğini: spam gönderme, bunun sebebi kesmek veya güvenliği aşılmış olduğu, ya da "başkalarına tehditler gönderme veya başka hesapları taklit gibi, kötü niyetli davranış yürütmektedir" çünkü.

REKLÂM

Bir ulusal yayın kuruluşuna ait birçok takipçisinin askıya alınması gereken bir hesap için alışılmadık bir durum.

Web sitesinde Üst düzey bir editör yazdı olmuştu bir hesabın "kitle raporlama fırtına devam" - Twitter aynı anda şikayetlerin önemli sayıda alıcı.

Suudi Arabistan, bu ayın başından bu yana gazla zengin emirliklerini ayırmak için harekete geçti. Riyad sınırını kapattı, hava sahasını Katar Havayolları'na kapattı ve - Bahreyn, BAE ve Mısır ile birlikte - diplomatik ilişkileri koptu.

 

Medya başlığıAnlaşmazlık devam ederse ekonomik darboğaz Katar üzerinde bir etkisi olabilir.Son satır büyümeden önce bile El Cezire Katar'ın komşularının enleminede bulmuştu.

Web sitesi Mayıs ayı sonlarında Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Mısır ve Bahreyn tarafından engellendi.

Bu ay yayın kuruluşlarını kapatan Suudi Arabistan, terörist arazileri teşvik ettiğini, Suudi Arabistan'ın Yemen'de savaşmakta olan Houthi milislerini desteklediğini ve "Suudi iç kademelerini kırmaya" çalıştığını söyledi.

El Cezire, "herhangi bir ideoloji, grup ya da hükümete partizan değil" dedi.

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image