Arama

KYK BURS ÜCRETLERİ 2016

7 yıl önce


KYK BURS ÜCRETLERİ 2016
ad image
ad image

KYK burs ücreti attı mı? yeni yılın en fazla merak edilen konuları arasında yer alıyor. Geçtiğimiz günlerde açıklanan 2016 KYK burs ve kredi sonuçlarından sonra kredi ve burs almaya hak kazanan üniveriste öğrencileri ilk burs ödemesinin ne zaman yapılacağını merak ediyorlar. KYK Bursu almaya hak kazanan öğrenciler, 2016 yılı ile bilirlikte artacağı bilinen kredi ve burs zamlı ücretleri ile ilgili KYK burs ücreti yattı mı? sorusunu sordular. 1 Kasım seçimleri AK Parti vaatleri arasında yer alan KYK burs ücretli 2016 yılında 400 TL olarak ödenecek. İlk burs ne zaman hesaba yatar? Sorusunun cevabını merak ettiler. Üniversite öğrencileri için yurt ve burs desteği sağlayan Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) her eğitim yılı öncesinde belirli tarih aralıklarında öğrencilerin başvuru taleplerini alarak, çeşitli değerlendirmelere tabii tutuyor. Bu değerlendirme sonucunda üniversite öğrencilerinin yurt ve burs/kredi desteği alıp, almayacağı belirleniyor. KYK burs ve kredi yatma tarihi ne zaman? Kredi yurtlar kurumu tarafından yapılan açıklamaya göre, burs almaya hak kazanan öğrenciler burs ücretlerini 2016 Ocak ayı itibarıyla alabilecekler. 2016 KYK burs miktarı ve kyk burslar ne zaman yatacak 2016 ile ilgili detayları haberimizden öğrenebilirsiniz.

KYK BURS ÖDEME TARİHİ BELLİ OLDU   

KYK burs ve kredi ve burs sonuçlarının açıklanmasının ardından 2016 yılı için burs almaya hak kazanan öğrenciler kyk burs yatma tarihini merak ettiler. Burs ve kredi almaya hak kazanan öğrenciler 2016 yılının ocak ayı içerisinde kart nımararının son rakamalarına göre, burs miktarlarını alabilecekler. KYK Bursum yatmış mı nasıl öğrenirim? Kredi ve Yurtlar kurumunun yapmış olduğu açıklamaya göre, 11.01.2015 tarihine kadar e-devlet şifresi ile kredi/burs taahhütnamesini onaylayan öğrenciler kredi/burs ödemelerini ve banka kartlarını T.C. kimlik numarası son hanesine göre 19.01.2015-23.01.2015 tarihleri arasında hesaplarının açıldığı/açılacağı Şubelerimizden alabileceklerdir. Kart teslimleri yalnızca öğrencilerin kredi/burs hesabının açıldığı Şubemizce gerçekleştirilebileceğinden sorgulama sonucunda öğrenilen şubemize aşağıda belirtilen tarihlerde veya daha sonraki tarihlerde müracaat edilmesi gerekmektedir.

KYK İLK ÖDEMELER T.C. KİMLİK SON HANESİNE GÖRE YAPILACAK

T.C. Kimlik No Son Hanesine göre Ödeme ve Kart Teslim Tarihi

0 - 11.01.2016

2 - 12.01.2016

4 - 13.01.2016

6 - 14.01.2016

8 - 15.01.2016

KYK BURS ÖDEMELERİ SON DURUM HABERLERİ İLE İLGİLİ TIKLAYIN

KYK BURS SONUÇLARI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN

2016 YILI KYK BURS ZAMMI NE KADAR OLACAK

2014 yılında 300 TL olan burs/kredi miktarları, 2015 yılı Ocak ayından itibaren 330 TL'ye, günlük beslenme yardımımız ise 7.30 TL'den 8 TL'ye yükseltilerek öğrencilerimize katkıda bulunulmuştur. 2016 yılı için yurt ücretleri ve depozito miktarlarına yapılan artış oranı ise burs/kredi ve beslenme yardımı artış oranından daha düşük olarak düzenlenmiştir. Depozito; yurtlarımızda kalan öğrencilerin zamanında yatırılmayan yurt ücretlerine veya yurtta yapacakları zarara karşılık olarak tutulan parayı ifade etmekte olup yurttan ayrılmaları durumunda kendilerine iade edilmektedir. Burs/kredi artış oranı : %10Beslenme yardımı artış oranı : %9.59Yurt ücreti ortalama artış oranı : %8.69 Kasım seçimleri sonrasında alınan bilgilere göre, kyk burs ücretlerinin 400 tl olacağı söylenmektedir.

KYK BURS SONUÇLARI SORGULAMA YAPMA! (ŞİFRESİZ)

KYK burs sorgulama işlemi için öncelikle yapmanız gereken yazımızın altında size verdiğimiz linke tıklamaktır. Ardından; 

  • Açılacak olan sayfada kredi numaranızı ya da T.C. kimlik numaranızı eksiksiz bir biçimde giriniz.
  • Ardından hangi şekilde arama yapacağınızı seçiniz.
  • Daha sonra resimdeki işlem kodunu doğru bir şekilde giriniz.
  • Son işlem olarak da ara seçeneğine tıklayınız.

Eğer işleminizi gerçekleştiremiyorsanız 444 19 61 numaralı telefonu arayarak burs sonucu sorgulamanızı yapamadığınızı iletiniz. Bu işlemleri hallettikten sonra öğrenim kredisi sorgulamanızı tamamlamış olacaksınız.

KYK BURS SONUÇLARI E-DEVLET 

E-Devlet üzerinden KYK öğrenim kredisi sorgulamanızı yapmak isteyen öğrencilerin öncelikle E-Devlet şifresine sahip olmaları gerekmektedir.  Eğer E-Devlet şifreniz yoksa bir PTT şubesine giderek E-Devlet şifresi başvurusunda bulunarak, üzerinde T.C kimlik numarası yazılı kimlik kartı ve 2 TL ücret karşılığında E-Devlet şifrelerini alabilirler. E devlet şifresi aldıktan sonra yapılması gereken işlem sırasıyla şu şekilde olmalıdır.

Öncelikle haberimizin üst kısmında vermiş olduğumuz E DEVLET ÖĞRENİM KREDİSİ SORGULAMA linkine tıklayın!

Ardından karşınıza çıkan ekranda belirtilen alanları doldura kimlik doğrulamasını yapın.

Sistem tarafından yönlendirildiğiniz sayfada T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi girin

Sisteme giriş yaptıktan sonra sol bölümde bulunan hizmetler kategorisini tıklayın açılan sayfada sol bölümde bulunan alfabeden Y  harfini tıklayın! “Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü” başlığı altında bulunan KYK Öğrenim Kredisi Sorgulama tıklayarak KYK bursu sorgulamanızı yapabilirsiniz.

 

Kaynak: Ajans Haber

 

 

 

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image