Arama

KYK burs ve kredi başvurusu ne zaman? Başbakanlık Bursu Başvurusu 2015-2016

8 yıl önce


KYK burs ve kredi başvurusu ne zaman? Başbakanlık Bursu Başvurusu 2015-2016
ad image
ad image

KYK burs ve kredi başvurusu ne zaman? Burs ve kredi başvuruları ne zaman başlıyor Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu açıklama yatı mı? Detaylar haberimizde!

Kısa adı KYK olan Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumunca üniversite öğrencilerine verilecek kredi ve burs başvuruları başladı. KYK burs ve kredi başvurusu ne zaman başlıyor diye merak edenler sorularına cevap bulmuş oldular.


KYK BAŞVURU İÇİN SON GÜN 4 KASIM 2015
Bu öğretim yılında da yurt içinde okumakta olan ön lisans, lisans, özel yetenek, master, doktora, ek kontenjan öğrencileri için 2015–2016 öğretim yılı için burs ve kredi verilecektir. Öğrencilerin bu imkanlardan faydalanabilmek için bakanlığın "http://kyknet.gsb.gov.tr/" adresinden KYK için başvuruda bulunabileceklerdir. Yapılan açıklamaya göre başvurular, 4 Kasım'da saat 23.59'da sona erecektir.
Burs veya öğrenim kredisi başvurusunda bulunan öğrencilerin beyanlarının doğruluğu, KYK tarafından kamu kurum ve kuruluşlar nezdinde araştırılacak. Beyanların doğru olmadığının belirlenmesi halinde burs veya öğrenim kredisi hakkı iptal edilecek.
Devlet kurumlarından gelen bilgiler doğrultusunda burs ve kredi kazananlara Ocak 2016'dan itibaren ödeme yapılacak.
BURS MİKTARLARI Lisans öğrencilerine aylık 330, yüksek lisans öğrencilerine aylık 660, doktora öğrencilerine ise aylık 990 lira kredi veya burs ödemesi yapılıyor. Ayrıca başarılı öğrencileri teşvik amacıyla ÖSYM sınavında her puan türünde ilk 100'e giren öğrenciye ve amatör spor dallarında milli olmuş öğrencilere de 990 lira veriliyor.

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image