Arama

MEBBİS GİRİŞ (2015) - E KURS ÖĞRETMEN BAŞVURULARI

8 yıl önce


MEBBİS GİRİŞ (2015) - E KURS ÖĞRETMEN BAŞVURULARI
ad image
ad image

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan ve öğretmeler ve öğrenciler ile ilgili işlemlerin internet üzerinden yapılmasını sağlayan e-okul uygulaması kullanıcılarına büyük kolaylık sağlıyor. MEB, eğitimdeki kaliteyi artırmak ve daha iyi bir şekilde eğitim hizmetleri sunmak adına MEBBİS üzerinden çeşitli uygulama ve modüller geliştirmektedir. Bu doğrultuda ortaya çıkan projelerden bir tanesi e-okul projesidir. Öğrencilerin okuldaki durumları, sınav notları ve devamsızlık durumları ile ilgili bilgileri online olarak sunan sistem veliler tarafından da oldukça fazla kullanılıyor. E okul öğretmenler içinde kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Sistem üzerinden okul ve öğrenciler ile ilgili bilgiler edinilmenin yanı sıra aynı zamanda öğretmenlerin atanma ve rotasyon ile ilgili tercih ve sonuçları sorgulama işlemleri de yapılabilmektedir. MEBBİS giriş, E okul Öğretmen Giriş ve E okul girişi ve MEBBİS 2. dönem e kurs öğretmen başvuruları ile ilgili detaylar haberimizde.
 

MEBBİS GİRİŞ NASIL YAPILIR

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından eğitim ve öğretimde kaliteyi amaçlayan projelerden birisi olan MEBBİS projesi öğretmenlerin de kurumsal işlmelerinde onlara büyük kolaylık sağlıyor. MEBBİS sistemine giriş yapmak isteyen öğretmenler https://mebbis.meb.gov.tr/ internet adresine giriş yaparak karşılaştıkları ekran üzerinde kullanıcı adı, şifre ve güvenlik kodunu girerek işlemlerini yapabilirler. 
 
MEBBİS GİRİŞ İÇİN TIKLAYIN

MEBBİS E KURS ÖĞRETMEN GİRİŞ İÇİN TIKLAYIN

E KURS 2. DÖNEM ÖĞRETMEN BAŞVURUSU NASIL YAPILIR

E-Kurs öğretmen başvuruları ve bunun gibi pek çok işlem MEBBİS üzerinden yapılmaktadır.  Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hizmete sokulan MEBBİS, öğretmenlerin, müdürlerin kısacası eğitim sektöründe yer alanların tüm bilişim işlemlerini tek bir çatı altında toplamasını amaçlamaktadır. Çok sayıda modülden oluşan MEBBİS sayesinde aynı zamanda e-Kurs öğretmenlik başvurularını gerçekleştirebilirsiniz. MEBBİS sistemini kullanabilmek için öğretmenlerin ilk yapılması gereken şey ise okul müdürlüklerinden alınacak olan şifre ve kullanıcı adı almak. Şifre işleminin tamamlanmasından sonra sistem üzerinden tüm işlemlerden faydanılabilmektedir.    

MEBBİS E-KURS 2. DÖNEM BAŞVURULARI NE ZAMAN?

MEBBİS 2.Dönem e-Kurs öğretmen başvurularının alınma ve ücretli öğretmen başvurularının il/ilçe millî eğitim müdürlüklerince onaylanma işlemleri MEBBİS üzerinden 26 Aralık 2015 ile 2 Ocak 2016 tarihleri arasında; 3. Dönem e-Kurs öğretmen başvuruları ise 26-31 Mayıs 2016 tarihleri arasında alınacaktır.

MEBBİS HİZMETLERİ

Devlet Kurumları Modülü:

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı tüm kurumların açma, kapama, dönüştürme ve kurumlara ait tüm bilgi düzeltme, kuruma alttür ekleme işlemleri yapılmaktadır. Kurumların hareketlerini izlemek bu modül tarafından yapılmaktadır. Yani bir kurum açıldıktan sonra o kurumun hangi işlemlerden geçtiği ne zaman eğitime ara verildiği, ne zaman kapandığı, ne zaman adının, türünün, bağlı olduğu genel müdürlüğünün, yerleşim yerinin değiştiği gibi bilgilere bu modül tarafından kolaylıkla erişilebilmektedir. 

Hukuk Takip Sistemi Modülü:

MEBBİS modülü altında bakanlığımıza açılmış hukuki davaların önemli bilgilerinin kaydedildiği ve takibinin yapıldığı program. Hukuksal olarak belirtilen kriterlerde istatistiksel bilgi ve rapor almayı sağlayan DYS senkronizasyonu olan bir programdır.

Denetim Planlama Modülü:

İl Maarif Müfettişleri Başkanlıklarınca yürütülecek olan denetleme sürecine ait planlama, süreç, raporlama ve istatistik aşamalarının gerek il gerekse Bakanlığımız Rehberlik ve Denetim Başkanlığınca sürdürülebildiği, anlık olarak izlenebildiği bir modüldür. 

Kitap Seçim Modülü:

Ücretsiz ders kitaplarının kurumlar tarafında seçilmesi, il ve ilce tarafından kontrol edilip bakanlık tarafında ihalesı yapıldıktan sonra yayınevi ve yüklenici işlemleri ile dağıtım noktalarına gönderilmesi ve elektronik muayene kabullerinin sistem tarafından yapılması işlemlerini içeren modüldür. 

Sosyal Tesisler Modülü:

MEB bünyesindeki sosyal tesislerin (eğitim ve dinlenme tesisi, misafirhane, kreş, anaokulu, spor tesisi, yemekhane ve benzeri sosyal tesisler) mizan bilgilerinin aylık takibini sağlayarak KBS sistemine aktarılmasına yardımcı olmaktadır. 

İlköğretim Kurum Standartları Modülü:

Temel Eğitim Kurumlarının Standartlarının tespit edilmesi ve iyileştirilmesi için kullanılan modüldür.

MEİS Modülü: Strateji Geliştirme Başkanlığı’nın her yıl illerden istediği istatistikî bilgilerin internet üzerinden elde edilmesini sağlamak amacıyla geliştirilmiştir.

Öğretmenevleri Faaliyet Modülü;

Öğretmenevleri, Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulları, Öğretmen Lokalleri ile Sosyal Tesislerin gelir-gider tablosu veri girişi, kurum istatistik ve istatistik onay işlemlerinin yapıldığı sistemdir.

 

Kaynak: Ajans Haber

 

 

 

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image