Arama

MHRS HASTANE RANDEVU SİSTEMİ

8 yıl önce


MHRS HASTANE RANDEVU SİSTEMİ
ad image
ad image

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte vatandaşlar artık hastanelerde zaman kaybı ve bekleme sorunları ile karşı karşıya kalmıyor. Merkezi Hastane Randevu Sistemi ile her sağlık bölümü için randevu alabiliyor. Son bir kaç senedir hizmet veren MHRS dijital sağlık sistemi Avrupa'dan sonra ülkemizde de yayıngınlaştı. Bu uygulama en çok devlet hastanelerindeki imkanlardan faydalanmak için sabah erken saatlerde hastanenin yolunu tutan vatandaşlar için sevindirici oldu. MHRS giriş işlemleri internetin olduğu her yerden yapılabiliyor. Hem hastane işlemleri hem de sağlık sorunlarıyla uğraşmak zorunda kalmadan kolayca yapılan MHRS Hastane Randevu Sistemi ile direkt randevu saatinde giderek imkanlardan faydalanabiliyorlar. Peki MHRS randevu kontrol etme nasıl yapılıyor merak edilen detaylar Ajans Haber.com'da.

MHRS HASTANE RANDEVU SİSTEMİ

Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) ile artık hastanelerde zaman kaybı yaşamak tarih oldu. Artık sadece eğitim, e-devlet işlemlerinde yapılan uygulamarda değil sağlık sektöründe de MHRS hastane randevu sistemi ile vatandaşlara büyük kolaylık sağlanıyor. Sağlık bakanlığının gerçekleştirdiği bu uygulama ile MHRS randevu kontrol etme, randevu alma gibi işlemler sorunsuzca yapılıyor. Devlet hastanesinde geçmişte yaşanılan sorunlar bu uygulamanın hayata geçmesi ile rahatlatıldı ve sıra beklemek gibi sorunlar da ortadan kalktı. MHRS giriş işlemlerini yaparak uygun olan bir saate ve güne randevu alarak muayne olabilirsiniz. İnternetten MHRS hastane randevu sistemi için "https://www.mhrs.gov.tr/Vatandas/" veya "http://hаstаnerаndevu.gov.tr" sayfasına giriş yapmanız gerekiyor. Daha sonra online randevu almak istediğiniz yeri seçip için bölgeyi belirlemeniz gerekmektedir. Hastane seçimi yaptığınız zaman sağ tarafta yer alan "randevu al" bölümüne tıkladığınız da sizden TC. kimlik numaranız ve parola isteniyor. Ekrandaki güvenlik kodunu da girdikten sonra sisteme giriş yapabiliyorsunuz. Sistem girişi yaptıktan sonra  poliklinik, şehir, semt, ve doktor seçmeniz gerekiyor. MHRS randevu kontrol etme de buradan yapılıyor. Muayenehanelerin önlerinde yaşanan gereksiz yığılmalarda eskiye göre giderek her geçen gün daha da azalmıştır. Merkezi Hastane Randevu Sistemi sadece online randevu ile çalışmıyor. Dilerseniz "182" numarasını telefondan tuşlayarak görevliye hasta olan kişinin TC numarasını vererek talep ettiğiniz doktora ve hastaneye randevu alabilirsiniz, doktorun uygun olduğu saatlere göre görevli vatandaşlara bildirir. 
Mobil olarak akıllı telefonlara indirilen uygulaması da bulunan MHRS, ios, android, windows gibi işletim sistemlerinde de ücretsiz olarak kullanılabiliyor. Ekranınızın yine sağ kısmında yer alan randevu geçmişi butonuna tıklayıp dilerseniz randevunuzu iptal de edebiliyorsunuz. MHRS randevu sorgulama ve randevu iptal işlemlerine de aşağıda verdiğimiz linklerden tıklayarak öğrenebilirsiniz. Ayrıca 182 nolu numaralar acil aramalar kapsamında olmadığı için ücrete tabiidir. Hem ev, iş hem de cep telefonlarından 182 numaralı telefonları aramanın dakikası 46.25 kuruşluk bir ücrettir. Sаğlık Bаkаnlığı’na bağlı olan bu hаt üzerinden herhangi bir gelir elde edilmesi yа dа halkın telefon hаttınа ek bir ücret alınmıyor.

MHRS ONLİNE RANDEVU SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ!
 

MHRS ONLİNE RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ!

 

Kaynak: Ajans Haber

 

 

 

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image