Arama

Rusya, 11 uzay uydusu başlatıyor 'aksaklık'

6 yıl önce

Uzay ajansının söylediğine göre Rusya, Vostochny kozmodromundan 1 Şubat tarihinde yeni uzay aracından üçüncü roket kaldırmada 11 uyduyu başarıyla başlattı.

Rusya, 11 uzay uydusu başlatıyor 'aksaklık'
ad image
ad image

 

Ülkenin, 2018 yılının ilk yörüngesel lansmanı, yetkililerin geçtiğimiz Kasım ayında bir dizi uydularla bağlantısını kaybetmesiyle, Rusya doğusundaki kozmodromdan benzer şekilde bir utanç yaşanmasının utanç verici olmasının ardından geldi.

1 Şubat günü erken saatlerde planlanan şekilde kaldıran Soyuz roketi, birincil yükü ve iki ABD ve Almanya piggyback uydusu olmak üzere iki Rus Dünya izleme uydusu taşıdı.

Görev süresince, Fregat üst aşamadaki roket, uyduların gönderilmesi için birkaç yörünge oluşturan karmaşık bir dizi gerçekleştirdi, Roscosmos uzay ajansı.

Uzay ajansı yaptığı açıklamada, "Uçuş programına uygun olarak, Fregat üst aşaması, ana ve yan yüklerin yörüngedeki araçlarına yerleştirildi" dedi.

Açıklamada, hem Soyuz roketi hem de üst basamak "aksaklık olmadan" gerçekleştirildi.

Uzaydan sorumlu başbakan yardımcısı olan Başbakan Yardımcısı Dmitry Rogozin, Rusya'nın Kanopus-V toprak izleme uydularıyla temas kurulduğunu söyledi.

"Herkese teşekkürler," diye açıkladı tweeted. Vostochny kozmodromunun ikinci asansörü geçen Kasım ayında Rus yetkililerin lansmanından birkaç saat sonra bir hava uyduyla temasını kaybetmeleri sonucu başarısızlığa uğradı.

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image