Arama

Sarsılmış Silikon Vadisinde 'makul' için bir açıklama

6 yıl önce

Geriye dönüp, Uber'deki birden fazla skandalın Travis Kalanick'i baş yönetici olarak kaldırıp, Silikon Vadisi'ndeki kültürel değişimin başlangıcını gördüğü bu hafta gerçekleşecek olayları görüyoruz.

Sarsılmış Silikon Vadisinde 'makul' için bir açıklama
ad image
ad image

 

Şimdi yeni araştırma, Batı Afrika'daki Ebola kurbanlarının cesetlerinin çoğunun gömülmesine yardım eden Kızıl Haç gönüllülerinin 10.000'den fazla ölümcül hastalığa yakalanmasını önleyebileceğini gösteriyor.

2014-2015 yılları arasında 28.000'den fazla kişiye Ebola virüsü bulaştı. Bunlardan 11.310 kişi öldü.

En kötü etkilenen ülkeler Gine, Liberya ve Sierra Leone'dir.

Yanıtın büyük bir kısmı, Ebola'dan ölmüş insanların güvenli bir şekilde gömülmesini sağlamıştır. Kurbanların cesetleri özellikle toksikti.

İnsanların sevdiklerinin cesetlerini yıkamasına yardımcı olan topluluk cenazeleri, salgının erken safhalarında pek çok kişinin bulaşmasına neden oldu.

Mezar takımındaki bir Liberya sağlık çalışanı, Ebola kurbanının cesedini Monrovia'da kremasyona sürükledi (13 Ekim 2014)

Freetown'daki Ebola mezar ekibi, Sierra Leone (dosya resmi)

Aylar içinde salgın, modern çağın en kötü halk sağlığı acil durumu haline geldi.

PLOS İhmal Edilen Tropik Hastalıklar dergisinde yayınlanan çalışma, Kızıl Haç güvenli ve onur verici mezar programının etkisini ölçmek için istatistiksel modelleme kullandı.

Araştırmacılar, güvensiz 45 cemaat mezarına ve enfekte cisimlerle temas kurduğu tespit edilen 310 kişiye odaklandı. Ortaya çıkarılan her güvensiz cemaat gömü için ortalama iki kişinin Ebola'yı geliştirmeye devam ettiğini tespit ettiler.

Büyük risk, ölümünden önce Ebola ile sevilen birini önemseyen kişilere verildi. Araştırmacılar, hasta aileleri ve toplulukları yerine hastanede tedavi edildiyse, daha fazla sayıda enfeksiyonun önlenebileceğini keşfetti.

Bununla birlikte, bu tahminleri kullanarak, çalışma, Kızıl Haç gönüllülerinin 1.411 ve 10.452 Ebola vakası arasında güvenli ve onurlu definleri önlediğini önermişti.

Yazarlar bunun muhafazakar tahminler olduğunu söyledi.

Cenaze törenleri hakkında çok kişisel ve hassas bilgi toplama zorlukları ve bazı definlerin yapıldığı andan ne zaman toplanıldığı arasındaki süre gibi bazı sınırlamaları vurguladılar.

Savaşı sona erdirmek

Yüzlerce ödenen gönüllü, yas tutan aileleri ve toplulukları yönetmek zorunda kalırken, insanların evlerinden tam kişisel koruyucu donanımlarla ceset toplama konusunda acımasız bir görev aldı.

Koruyucu giysiler giyen bir mezar ekibi, Liberya'daki Freetown'da Ebola virüsünden öldüğünden şüphelenilen bir kişinin cesedini çıkarıyor (28 Eylül 2014)

Liberya'daki hemşireler, Ebola mağdurunun bedeni gömmek için hazırlık amacıyla koruyucu giysiler giydi (08 Ağustos 2014)

Öğretmenler ve üniversite öğrencileri gibi sıradan Batı Afrikalılardı. Çoğu ay için acımasız ve tehlikeli bir çalışma yaptı.

Bazıları toplumlarından damgalandı, çünkü insanlar virüsleri eve götüreceklerinden korktular.

Gerçekte, dünyanın en kötü Ebola salgınını önlemeye yardım ediyorlardı.

Kızılötesi, gönüllü olarak gönüllü olan Mohamed Kamara'ya, "Ocak 2015'te Sierra Leone'de ceset toplarken bir gün geçirdim" dedi.

Başkent Freetown'daki çalışmanın bulgularına tepki gösterilirken, "İnsanlara Ebola iletimini durdurmak için yaptıklarımızın etkisini anlamaları iyi bir haber" dedi.

"Bazı insanlar o zaman bize yakın gelmek istemedi.

"Fakat birlikte çalıştığımız ekip, bu önemli işi yapmamız için bize cesaret verdi ... ve biz bu savaşı bitirdi."


Kızıl Haç güvenliği ve onuruna sahip gömüler

  • Takımlar 47.000'den fazla gömü idaresinde bulundu
  • Salgın sırasında yapılan tüm definlerin% 50'sinden fazlasını gerçekleştirdi
  • Evdeki tüm ölümlerin Ebola olduğu tahmin edildi
  • Mezarlarda yer alan yaklaşık 1.500 Kızıl Haç gönüllüsü
Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image