Arama

Turkcell, Samsung 5G teknolojisi üzerinde işbirliği yapacak

6 yıl önce

Turkcell ve Güney Kore'nin lider cihaz üreticisi Samsung, Türkiye telekomünikasyon devi 13 Şubat'ta yaptığı açıklamada, Türkiye'deki 5G teknolojisi üzerinde işbirliği yapmak için iyi niyet mektubu imzaladı.

Turkcell, Samsung 5G teknolojisi üzerinde işbirliği yapacak
ad image
ad image

 

"Samsung ve Turkcell, 2018'de Türkiye'deki 5G şebeke teknolojisini değerlendirmek ve test etmek için işbirliği yapacaklar" değerlendirmesinde bulundu. 

Turkcell, ortaklığın 5G teknolojisinin ticarileştirilmesini hızlandıracağını ve Türkiye'nin dijital dönüşümünü destekleyeceğini söyledi. 

Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, "Ortak çalışmalarımızın gelecek nesil teknolojilerinin boyutunu ve 5G'nin Türkiye'deki ticarileşmesini şerefiye mektubuyla genişletiyoruz" dedi. 

Turkcell, şirketler ayrıca İnternette Şeyler (IoT), akıllı cihazların uygulamaları, ev güvenliği ve enerji otomasyonu konularında işbirliği yapacaklarını söyledi. 

Samsung Electronics Türkiye genel başkanı DaeHyun Kim, "Turkcell ve Samsung arasındaki bu ortaklık, Türkiye'nin inovasyon hedeflerini destekleyecek önemli bir adım" dedi. 

5G, beşinci nesil mobil kablosuz standart teknolojiyi belirtir. 

Turkcell, 1994 yılında faaliyete başlamış olan Türkiye'de GSM tabanlı mobil iletişimi yönetmiştir. 

O zamandan beri mobil, ses ve veri iletişimine dayalı hizmetlerini sürekli genişletti.

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image