Arama

Türkiye, Suriye'de barışı sağlamaya kararlı

2 yıl önce

Türkiye Savunma Bakanı Hulusi Akar 12 Mayıs'ın sonlarında yaptığı açıklamada, Türkiye'nin kuzey Suriye'de barış ve güvenliği sağlamaya kararlı olduğunu söyleyerek , barışı bozmaya çalışanlarla mücadelesinin devam edeceğini kaydetti.

Türkiye, Suriye'de barışı sağlamaya kararlı
ad image
ad image

 

Akar, Türkiye'nin Suriye yakınlarındaki Hatay iline yaptığı ziyarette, sınır boyunca ve ötesinde görev yapan birliklerin komutanlarıyla video konferans düzenledi.

Akar, bölgenin zor bir dönemden geçtiğini ve Türkiye'nin proaktif hareket ettiğini, tüm gelişmeleri yakından takip ettiğini ve gerekli tüm önlemleri aldığını söyledi. 

Türkiye'nin Libya, Kıbrıs ve Azerbaycan gibi diğer coğrafyalarda müttefiklerinin haklı davalarını desteklemeye devam ettiğini ve ülkenin kuzey Suriye'deki yoğun faaliyetlerini hatırlattığını söyledi.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından güvenliği sağlanan bölgelerde bir milyondan fazla Suriyelinin gönüllü ve güvenli bir şekilde evlerine döndüğünü sözlerine ekledi.

Suriyeli kardeşlerimizin insani ihtiyaçlarını karşılamak için diğer bakanlıklar ve diğer kurumların personeli ile azami gayreti göstermeye devam ediyoruz ”dedi.

Akar, Türkiye'nin kuzey Suriye'de barış ve güvenliği tesis etmeyi hedeflediğini, ardından yeni anayasa çalışmaları ve seçimler yapılacağını da sözlerine ekledi.

"Barışı ve güvenliği bozan tüm unsurları ortadan kaldırmak için elimizden gelen her şeyi yaptık ve bundan sonra da artan bir hızla yapmaya devam edeceğiz" diye devam etti.

Barışı ve güvenliği bozma niyetinde olan tüm unsurların aklına gelmesi gerektiği konusunda uyardı.

"Onlarla mücadelemiz sonuna kadar devam edecek. Barış ve güvenliği sağlamaya kararlıyız" dedi.

Da değinen İsrail hakkında yaptığı saldırılar Gazze 'Bu saldırılar insanlığa karşı suç olan bu ortalama zarar barış ve tarihe gidecek bir utanç vardır.'.: Yaptığı konuşmada, Akar söyledi

İsrail yetkililerini bu tür eylemlerden derhal vazgeçmeye çağırdı.

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image