Arama

Türkiyeli Çerkeslerden Putin ve Erdoğan'a açık mektup

8 yıl önce


Türkiyeli Çerkeslerden Putin ve Erdoğan'a açık mektup
ad image
ad image

Çerkesler Rus basını aracılığıyla gönderdikleri mektupta her iki lidere seslenerek ihtilafın çözülmesi, yaptırımların ve enformasyon savaşının sona erdirilmesi gerektiğini vurguladı.

 

Son yıllarda Rusya ve Türkiye arasında tarihte benzeri olmayan karşılıklı ilişkilerin olumlu formatının oluşturulduğuna işaret eden Çerkesler, “Resmi devlet düzeyinde ilişkiler stratejik ortaklık niteliğini kazandı. Devlet liderlerinin çabaları sayesinde Rusya ve Türkiye bölgesel istikrar ve güvenliğin sağlanmasında önemli katkı sağladı” diyerek  kültürel, ekonomi ve enerji işbirliğinin de arttığına dikkat çekti.

TÜRKİYE TAZMİNAT ÖDEMELİ, RUSYA DA YAPTIRIMI KALDIRMALI

Tarafların barışması için çağrıda bulunan Çerkes aileler, “Türk tarafı hatasını kabul etmeli, hayatını kaybeden Rus askerlerinin aileleri dahil, yapılan zararın tazminatını ödemeli. Rusya da Türkiye’ye yönelik yaptırımları kaldırmalı” diye çağrıda bulundu.

 

RUSYA VE TÜRKİYE ULUSLARARASI TERÖRİZMLE ORTAK MÜCADELE BAŞLATMALI

Uluslararası terörizmle mücadele için Rusya ve Türkiye’nin işbirliği başlatılması gerektiğini ifade eden Çerkesler, “Her iki ülke küresel ve bölgesel güvenlik, ayrıca uluslararası terörizmle ortak mücadele için derhal ikili işbirliği başlatmalı” dedi.


 

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorumlar

ad image
ad image