Arama

VGM Burs sonuç 2015 - 2016

8 yıl önce


VGM Burs sonuç 2015 - 2016
ad image
ad image

VGM burs sonuçları ne zaman açıklanacak? sorusu KYK sonuçlarının açıklanmasıyla daha fazla gündeme gelmeye başladı.2016 yılı için Vakıflar Genel Müdürlüğü burs sonuçları ile ilgili bekleyiş devam ediyor. KYk burs sonuçlarının açıklanmasının ardından VGM burs sonuçlarının da kısa bir süre içerisinde açıklanacağı düşünülüyor.  VGM burs sonuçları ne zaman açıklanacağına dair herhangi bir açıklama yapılmasa da, sonuçların yakın zaman içinde açıklanacağı yönünde ortak görüş hâkim. Türkiye’de çeşitli üniversitelerde okuyan öğrencilerin yararlandığı VGM bursu alma şarlarının en belirgin özelliği başka bir yerden burs almıyor olmak. 2016 eğitim öğretim yılında VGM burs sonuçları sorgulama ilgili detaylı bilgiyi haberimizden takip edebilirsiniz.

VGM BURS SONUÇLARI İÇİN BEKLEYİŞ SÜRÜYOR

VGM burs sonuçları için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Kredi yurtlar kurumu tarafından verilen KYK burs sonuçlarının 25 Aralık 2015 Cuma tarihinde açıklanmasının ardından Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından verilen burs sonuçlarının açıklanması ile ilgili heyecanlı bekleyiş başladı. Üniversitelerde okuyan öğrenciler büyük bir merakla VGM burs sonuçlarının açıklanmasını bekliyor. KYK'nın burs sonuçlarını açıklanmasının ardından, VGM burs sonuçlarının da kısa sürede açıklanacağı düşünülüyor.

VGM BURS SONUÇLARI SORGULAMAK İÇİN TIKLAYIN

KYK BURS SONUÇLARI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından verilen bursu almak için başka bir yerden burs almıyor olmak şartı aranmaktadır. Geçtiğimiz yıl eğitim döneminde VGM bursu almaya hak kazananların listesi Ocak ayında açıklanmıştı. Vakıflar Genel Müdürlüğü'nden burs almaya hak kazanan öğrencilere eğitim öğretim dönemi boyunca 8 ay süreyle 200 TL burs yardımı yapılacak. 2016 yılı dönemi için VGM'nin bin 154 öğrenciye burs vermesi bekleniyor.

VGM BURSU NEREDEN ALINACAK?

VGM Burs sonuçlarının açıklanmasının ardından Burs almaya hak kazanan öğrenciler bursları, okumakta oldukları eğitim kurumunun bulunduğu ilin bağlı olduğu Vakıflar Bölge Müdürlüğünce ödenecek olup öğrencilerin burs almaya devam ettikleri süre boyunca tüm iş ve işlemleri ilgili Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından takip edilecektir. Vakıflar Genel Müdürlüğüne bağlı 25 tane Bölge Müdürlüğü bulunmaktadır. Bölge Müdürlüklerinin sorumluluk alanında bulunan illere ve Bölge Müdürlüklerinin iletişim bilgilerine www.vgm.gov.tr adresinden erişmek mümkündür.

KİMLERE VGM BURSU VERİLMEZ?

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından; sürekli bir işte çalışarak en az asgari ücret düzeyinde ücret alan veya gelire sahip öğrencilere, Polis Akademisi ile askeri okul öğrencilerine, okumakta oldukları eğitim kurumunda ek süre öğrenim gören öğrencilere, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine, Kamu kurumlarından karşılıksız eğitim yardımı ve burs alan öğrencilere ve Vakıflar Genel Müdürlüğünden muhtaç aylığı alan öğrencilere yükseköğrenim bursu verilmemektedir.

VGM BURSUNA NASIL BAŞVURULUR?

Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğrenim Burs Yönetmeliği (RG: 20/08/2013 – 28741) hükümleri gereği 2012 yılından beri yükseköğrenim öğrencilerine burs verilmektedir. Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğrenim Bursu için başvurular her öğretim dönemi için 15 Eylül – 30 Ekim 2015 tarihleri arasında Vakıflar Genel Müdürlüğü internet sitesi www.vgm.gov.tr üzerinden başvuru formu doldurulmak suretiyle alınmaktadır. Alınan başvurular, doğruluk kontrolleri yapılarak, Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğrenim Burs Yönetmeliği ve bu yönetmeliğin eki olan Yükseköğrenim Öğrenci Burs Yardımı Değerlendirme Kriterleri (Ek-2)’ye göre değerlendirilmektedir.

 

Kaynak: Ajans Haber

 

 

 

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image