Arama

Wingsuit pilotu Fraser Corsan 'hız rekorunu kırdı'

6 yıl önce

İngiliz wingsuit pilotu Fraser Corsan, Guinness'in onayına tabi olmak kaydıyla, bir winguit'de uçulan en yüksek tepe hızı için Dünya Rekoru kırdı.

Wingsuit pilotu Fraser Corsan 'hız rekorunu kırdı'
ad image
ad image

 

California Davis'teki ilk teşebbüsünden sonra Fraser Corsan, uçmakta olan iki yeni FAI Continental ve FAI İngiliz Rakım Kayıtlarını da kırdı. Fraser, resmi olarak en yüksek irtifada bir uçaktan 10.823 metrreden çıkmış olan Avrupa ya da Brit. Ayrıca, düşme mesafesinin 9,741 metre olan Avrupa kayıtlarını da kırdı. Bununla birlikte, Corsan, her iki girişimde de kötü hava şartları nedeniyle dünya rekorlarının üçünü kıramadı. Girişim, SSKA Silahlı Kuvvetleri'nin hayır cüzdanı için bugüne kadar yaklaşık 40.000 $ kazandı.

Orijinal hikaye

Sıcak hava balonundan 42.000 feet uzakta gökyüzünden atladığınızı düşünün. Eksi 137 santigrat derece ve tüm giydiğiniz bir kamyonet. Kulağa korkunç geliyor, ama bugün dört rekoru kırmak için yaptığı girişimin bir parçası olarak Fraser Corsan'ın yapacakları şey budur.

42 yaşındaki Corsan, uçulan en yüksek irtifa, en uzun süre uçuş, en yüksek hız ve en uzak mesafe için uçuş rekorlarını kırmaya çalışıyor. Bu öğleden sonra Fujitsu Projesi Cirrus'un bir parçası olan balondan sıçrarsa, Guinness ve Uluslararası Hava Yürüyüşü tarafından izlenecek.

Girişim için Davis, California'ya gitti ve bugün meydan okumayı 3'de BST'de geçirecek . Gerekirse, ikinci kez denemek ve yükseklik kaydına gitmek için Ontario, Kanada'ya gidiyor.

"En yüksek irtifada biz Everest 12.000 fit yüksektir 42.000 feet almak için arıyoruz - yani, bir meydan okuma cehennemi" Corsan anlatıyor KABLOLANMALIDIR onun eğitim bir İngiltere'deki Salisbury Ovası Eğitim Üssünde atlar sonra.

Tipik bir wingsuit broşürünün ortalama ileri hızı 80-120 mph, mevcut kayıt 234 mph ve Corsan 250 mph'dir. Bunun için kuyruk rüzgarları çok önemlidir rekoru mümkün kılmak için 60 knotun üzerinde olması gerekir.

Bir kanatta uçulan en uzun zaman 9.06 dakika, bu nedenle Corsan en az 10 hedefliyor. Uzak hedefi şu anki rekorun bir mil ötesinde ve en yüksek irtifa için 37.265 fitten daha yüksek yapmak zorundadır.

Corsan'ın davası ona burada gerçekten yardımcı olacak. "Bu kanadın içinde yüksek yoğunluklu bir köpük parçası var ve bu ne demek oluyor ki uçarken gerçek kanat çok yumuşak, bu da bana çok temiz hava akışı sağlıyor ve artan asansör sağlıyor, bu da oldukça önemli" diyor.

"Üstelik takım elbisesinin şişirilmiş halde tutması gerekiyor ve büyük bir takım elbise var, bu yüzden katı alımlar yapıyorum ve 160-170 mph'lik bir hava akımı olduğunda düz bir şekilde uçuyor ve takım elbise şişiyor, bu da bana bir Büyük miktarda basınç. "

"Diğer önemli özellik, 200 mph üzerinde bana istikrarı sağlamak için bana izin veren karbon fiber bıçaklarıdır" diyor. "Bunlar olmadan tehlike tersine çevirebilir ve döndürebilir ama bunun kaya gibi sağlam ve süper istikrarlı olduğunu" söylüyorlar.

"Açıkçası üzerinde kaskım olacak, ki bu da oldukça özel, oksijen sistemimin içine girmesi için tasarlandı, çünkü nereye gideceğim yüksekliklerde nefes alamıyorsun."

Kayıtları onaylamak için göğsünde ve kaskında bütün uçuşu ve üç GPS ünitesini belgelemek için bir kamera ile uçuyor olacak - bir tanesi zeminine röle yaparak kovalayıcı ekibinin nerede olduğunu bildiği şekilde kesin konumunu iletmek için Hava trafik kontrolü sayesinde ticari trafik için hava yollarını yönetebilirler. İkincisi, tüm uçuş verilerini kaydeder; Üçüncüsü, tüm bilgileri kulağına iletir ve ona sesli bir performans okur.

Peki neden 17 yıldır kanat çırpışını atan Corsan, gezegendeki en sert ve en soğuk yerden atlamaya karar veriyor? İçin Proje Cirrus İngiliz silahlı kuvvetleri sadaka desteklemek SSAFA . "Biraz istisnai bir şeyler yapmak istedim, SSAFA'nın halkın bilinirliğini elde etmek için biraz farklıydı, silahlı kuvvetler yardım kuruluşu ne yaptı ve sadece insanları biraz oturup orada olanı fark ettirmek için" dedi.

Corsan ilk girişimini 22 Mayıs'ta yapıyor ve ikinci girişimi 29 Mayıs'ta yapılacak.

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image