Arama

XPERİA Z6 NASIL OLMALI?

8 yıl önce


XPERİA Z6 NASIL OLMALI?
ad image
ad image

Xperia Z5, büyük bir etki oluşturmayı başaramayan Xperia Z3+'a parmak izi tarayıcısı ve yeni bir kamera gibi özellikler ekleyerek daha güçlü bir telefon ortaya çıkarmıştı. Ancak Xperia Z5'e yakından baktığımızda Sony'nin daha fazlasını yapabileceğini düşünmekten kendimizi alıkoyamıyoruz.

Uzun süredir değişmeyen tasarım ve ortalama teknik özellikler, Xperia Z6'dan beklediklerimizi yükseltmemize neden oldu. Sony'nin kullanıcıları Galaxy S7 ve iPhone 7 gibi telefonlardan uzak tutmak için listemize kulak vermesi gerekiyor.

1. Yeni bir tasarım: Sony'nin telefonlarında kullandığı tasarım güzel görünse de, yıllardır değişmedi. Bu yüzden Sony Xperia Z6'da yepyeni bir tasarım görmek istiyoruz. Dedikodular doğruysa Sony, metal ağırlıklı bir tasarıma geçiş yaparak dileklerimizi gerçeğe dönüştürebilir.

2. Daha iyi kullanıcı arayüzü: Sony'nin arayüzü bir zamanlar iyi olsa da artık tarihin gerisinde kalmış görünüyor. Bu alanda geliştirilme yapılması şart.

3. Daha iyi bir ekran: Sony Xperia Z5'in ekranı hiç fena değil, ancak 1080p çözünürlük Samsung Galaxy S6 ve LG G4 gibi rakiplerin gerisinde kalıyor. Sony'nin telefona 4K ekranı sığdırabildiğini düşünürsek, QHD ekranlı bir Xperia Z6 üretmek çok zor olmasa gerek.

Çözünürlükte değişiklik yapılmasa bile, Samsung'un Super AMOLED'i gibi canlı renkler sunacak bir teknoloji kullanılabilir.

4. Üç gün pil ömrü: Sony'nin amiral gemisi telefonları, pil ömrü konusunda iyiler. Yeni Xperia Z6'da ise en az iki gün pil ömrü sunulmasını bekliyoruz. Sony, pil ömrünü üç güne uzatabilirse rakiplerine karşı büyük bir avantaj elde edebilir.

 

Kaynak: Chip

 

 

 

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image