Arama

YÖK'ün, Yeni Koronavirüs Hastalığı Salgınında Eğitim - Öğretim Süreçleri Hakkındaki Açıklamaları...

4 yıl önce

YÜKSEKÖĞRETİM KURULU BAŞKANI PROF. DR. M. A. YEKTA SARAÇ: Ders materyallerini dijital “YÖK Dersleri Platformu” adı altında bütün üniversitelerimize açtık.

YÖK'ün, Yeni Koronavirüs Hastalığı Salgınında Eğitim - Öğretim Süreçleri Hakkındaki Açıklamaları...
ad image
ad image

 

Sosyal medyanın en ilgi gören fotoğrafçıları arasında yer alan Mustafa Bayram, yeni fotoğrafçıların yetişmesi için büyük çaba sarf ediyor. 1984 doğumlu fotoğrafçı eğitim faaliyetleri ile mesleğin duayenlerinin takdirini kazanıyor. “Öğretmek de üretmek kadar önemlidir, üretimi zenginleştirir. Bu nedenle öğretici olmayı seçtim” diyen Mustafa Bayram; fotoğraf eğitimleri için Türkiye’yi dolaşıyor.

Mustafa Bayram, Sokak Eğitimleri ile Başlamıştı

Ankara’da yaşayan fotoğraf sanatçısı, eğitimlerine ilk olarak Başkent sokaklarında başladı. Elinde makine ile ücretsiz eğitimler veren Mustafa Bayram, fotoğraf meraklılarının sevgisini kazandı. O günleri “Artık Ankara’da beni herkes tanıyordu. Kocaman bir ailem olmuştu” sözleri ile anımsayan fotoğrafçı, profesyonel eğitimlere geçmek için dernek çalışmalarına başladı. Mustafa Bayram öncülüğünde kurulan Altınkare Fotoğraf ve Sinema Kulübü, bugün başta Ankaralılar olmak üzere binlerce öğrenciye hizmet veriyor.

Kurslar, seminerler, fotoğraf gezileri, söyleşi, sinema günleri gibi birçok etkinliğe imza atan dernek, Türkiye’nin en iddialı eğitim programlarından biriyle heyecan uyandırıyor. “Mustafa Bayram ile 81 İlde Fotoğraf Kampı” adıyla lanse edilen program büyük ilgi görüyor. Ünlü fotoğrafçı Türkiye’nin dört bir yanında öğrencileri ile buluşarak 2 günlük eğitim sunuyor. Program hem tüm illerimizi kapsaması hem de ilk olması nedeniyle ilgi çekiyor.

Mustafa Bayram, Enerjisi ile Şaşırtıyor

Mustafa Bayram, kendi işlerinin yanı sıra Ankara’daki eğitimleri de aksatmıyor. Bunun yanında eğitim kampları ve geziler için sürekli yolculuk yapan başarılı fotoğrafçı, enerjisi ile öğrencilerini motive ediyor. “Stephen King’in de söylediği gibi, bir çocuktaki yeteneği ortaya çıkardığınız an ile karşılaştırılabilecek hiçbir his yoktur. Benim asıl motive kaynağım işte budur” diyen Mustafa Bayram, fotoğrafa meraklı olan gözleri eğitimlerine bekliyor.

Hafta sonu düzenlenen eğitim programları 12 saat sürüyor. Makineler, ekipmanlar, İSO, enstantane, diyafram, ışık kullanımı, eşdeğerlik, kompozisyon, çekim teknikleri, pozlama gibi temel kavramlar verildikten sonra pratik çalışmaları yapılıyor. “Fotoğrafın alfabesini öğreteceğiz” diyen Mustafa Bayram, eğlenmek, eğlenirken de öğrenmek isteyen herkesin eğitimlere katılmasını istiyor. Şimdilik sınırlı kontenjanları bulunduğunu vurgulayan sanatçı, kendi sosyal medya hesaplarından eğitim programlarını yayınlıyor.

 

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image