Arama

KYK Burs ve Kredi sonuçları açıklandı

8 yıl önce


KYK Burs ve Kredi sonuçları açıklandı
ad image
ad image

KYK burs sonuçları belli oldu mu? sorusu 25 Aralık 2015 tarihi itibarı ile yanıt buldu. Burs ve kredi başvuru yapan üniversite öğrencilerinin uzun zamandır süren heyecanlı bekleyişi sona erdi. Başvurusu Ekim ayı içerisinde yapılan KYK Burs sonuclari açıklandı mı sorusu yanıt buldu.Uzun ve heyecanlı bir bekleyişin ardından, Kredi ve burs sonuçları 25 Aralık 2015 Cuma günü itibarı ile Kredi yurtlar kurumunun resmi internet sitesi üzerinden açıklandı. KYK burs sonuçları nasıl bakılır? 2015-2016 eğitim yılında kredi yurtlar kurumuna yapılan KYK burs ve kredi başvuru sonuçlarının açıklanmasından sonra öğrenciler KYK sonuçlarını öğrenmek için Kredi Yurtlar Kurumunun resmi sitesi olan kyk.gov.tr adresine giriş yaparak T.C. Kimlik numaraları ile öğrenebilecekleri gibi öğrenciler e devlet üzerinden de 2015 Burs sonuçlarını öğrenebilecekler. KYK burs sorgulama nereden ve nasıl yapılır? detaylı bilgiyi haberimizin ayrıntılarından ve ajanshaber.com dan öğrenebilirsiniz.

KYK BURS SONUÇLARI AÇIKLANDI!

KYK burs ve kredi sonuçları açıklandı. 2015-2016 yılı için burs ve kredi başvurusu yapan öğrencilerin heyecanlı bekleyişi bugün sona erdi. 25 Aralık 2015 itibarı ile açıklanan sonuçlara öğrenciler, e devlet ve KYK başvuru sonuçları 'krediburssonuc.kyk.gov.tr' adresinden sorgulama.  Sonuçların açıklanması sonrasında kredi almaya hak kazanan öğrenciler, Gençlik ve spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından sunulmakta olan burs hizmetlerinde faydalanacaklar ve bu öğrenciler her ay 400 TL burs ve kredi alacaklar.

KYK BURS SORGULAMA YAPMAK İÇİN TIKLAYIN

KYK BURS SONUÇLARI E DEVLET ÜZERİNDEN ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN

KYK BURS SONUÇLARI SON DAKİKA HABERLERİ İÇİN TIKLAYIN

KREDİ YURTLAR KURUMU'NDAN ÖĞRENCİLERE MÜJDE!

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu, “Burs ve Kredi Yönetmeliği”nde değişiklik yaptı.
Buna göre daha önce, burs verilmeyecek öğrenciler kapsamında bulunan, “Asgari ücret düzeyinde aylık veya ücretle sürekli bir işte çalışan veya gelire sahip olan öğrencilere” de burs verilecek. Detaylar için tıklayın

KYK BURS VE KREDİ MİKTARI KAÇ LİRA 

KYK burs ve kredi miktarı, özellikle de 1 Kasım seçimlerinden sonra üniversite öğrencilerinin alacakları KYK burs miktarında değişilik oldu. AK Parti seçin vaatleri arasında yer alan KYK burs miktarının 320TL’den 400 TL’ye çıkarılması gündeme gelmesinden sonra geçtiğimiz günlerde başbakan tarafından imzalanan genelgeyle birlikte üniversite öğrencilerinin 2016 yılında alacaklrı burs ve kredi miktarı 400 TL oldu. Burs ve kredi almaya hak kazanan öğrenciler KYK burs desteğini her ay Ziraat Bankası aracılığı ile alabilecekler. Kredi ve Yurtlar Kurumu’na KYK burs/kredi desteği için başvuruda bulunan üniversite öğrencileri KYK burs/kredi desteği almaya hak kazanıp, kazanamadıklarını internet üzerinden KYK burs sorgulama işlemi ile öğrenebileceler. Burs ve kredi sorgulama işlemini haberimizde bulunan linkleri tıklayarak yapabilirsiniz. Özellikle de son yıllarda pek çok alanda en etkin biçimde kullanılmaya başlanan internet hizmetleri ile birlikte üniversite öğrencileri internete bağlanabildikleri her yerden KYK burs sorgulama işlemlerini gerçekleştirerek, KYK burs veya kredi desteği alıp, alamadıklarını öğrenebiliyor. Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun internet üzerinde yer alan bu online KYK burs sorgulama hizmet sayfasından üniversite öğrencilerinin aldıkları KYK burs veya kredi desteğinin güncel ve ayrıntılı dökümlerini de görebilme şansına sahip olabiliyor.

2016 YILI BURS MİKTARLARI VE İLK BURSUN ALINACAĞI TARİH

KYK bursu başvurusu yapan öğrenciler sonuçların açıklanması sonrasında ilk burs ne zaman alınacak merak ediyorlar. Kredi ve Yurtlar kurumunun yapmış olduğu açıklamaya göre, 11.01.2015 tarihine kadar e-devlet şifresi ile kredi/burs taahhütnamesini onaylayan öğrenciler kredi/burs ödemelerini ve banka kartlarını T.C. kimlik numarası son hanesine göre 19.01.2015-23.01.2015 tarihleri arasında hesaplarının açıldığı/açılacağı Şubelerimizden alabileceklerdir. Kart teslimleri yalnızca öğrencilerin kredi/burs hesabının açıldığı Şubemizce gerçekleştirilebileceğinden sorgulama sonucunda öğrenilen şubemize aşağıda belirtilen tarihlerde veya daha sonraki tarihlerde müracaat edilmesi gerekmektedir.

T.C. Kimlik No Son Hanesi Ödeme ve Kart Teslim Tarihi

0 - 11.01.2016
2 - 12.01.2016
4 - 13.01.2016
6 - 14.01.2016
8 - 15.01.2016

Dijital platform üzerinde KYK burs sorgulama işlemleri Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun resmi web sayfasında yer alan online hizmetler kategorisindeki sayfa üzerinden kolay bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. Üniversite öğrencileri Kredi ve Yurtlar Kurumu’ndan ayrıca yurt hizmetleri de alabiliyor. Lisans eğitimi gören öğrencilerin eğitim yaşamları boyunca konaklama ihtiyaçlarını daha ekonomik, daha konforlu ve daha güvenli biçimde karşılayabilmeleri için ülke genelindeki YURTKUR yurtlarında konaklama fırsatı sunuluyor. Ancak YURTKUR kontenjanları sınırlı olduğundan öncelikli olarak ihtiyaç sahibi olan üniversite öğrencilerinin KYK burs başvurusu kabul ediliyor.

KYK BURS SONUÇLARINA NEREDEN VE NASIL BAKILIR

Özellikle internet üzerinde online KYK yurt sorgulama sayfasından kolay bir şekilde YURTKUR yurdunda konaklama fırsatından yararlanıp, yararlanamayacaklarını öğrenebiliyor. Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun resmi web sayfası üzerinden gerçekleştirilebilmekte olan KYK yurt sorgulama hizmeti için üniversite öğrencilerinin T.C. kimlik numaralarını girmeleri gerekiyor. İhtiyaç sahibi olan üniversite öğrencilerinin üniversite eğitimleri süresince yüksek konfor ve güvenliğin bulunduğu ve son derece rahat bir konaklamayı en ekonomik şekilde yapabilme fırsatı sunan YURTKUR yurtlarında konaklama ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri açısından Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından yurt hizmetleri sunuluyor. İnternet üzerinden her eğitim yılı öncesinde Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından belirlenen KYK yurt başvuruları tarihlerinde KYK yurt başvurusu yapan üniversite öğrencileri yurt hakkı kazanıp, kazanamadığını KYK yurt sorgulama işlemi ile öğrenebilme fırsatına sahip olabiliyor.

 

Kaynak: Ajans Haber

 

 

 

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image