Arama

2016 YGS NE ZAMAN (ÖSYM TARİH VERDİ!)

8 yıl önce


2016 YGS NE ZAMAN (ÖSYM TARİH VERDİ!)
ad image
ad image

Öğrencilerin Merak ettiği sorulardan birisi YGS ne zaman sorusu oldu. Bu haberimizde aynı 2016 YGS tarihleri ile ilgili detaylı bir açıklama yapacağız. Eğitim alanında oldukça önemli yazılar hazırlayan Abbas Güçlü’nün sunumu ile birlikte adaylara YGS için 6 ve 20 Ocak tarihlerinde kayıt yapabilecekleri belirtildi. Öğrenciler 6 Ocak 2016 tarihinden itibaren 20 Ocak 2016 tarihine kadar YGS başvuru sistemini aktif olarak kullanabilecekler. Yayınlanan bu kamu spotunda ÖSYM başvuru merkezleri ve sınav koordinatörlüklerinden başvuru iyi yapılabileceği belirtiliyor. Bununla birlikte yine internet üzerinden kişisel şifre ile başvuru yapılabiliyor. YGS ile ilgili haberleri sizde ajanshaber eğitim sayfasından takip edebilirsiniz.

 YGS sınavında başarılı olan adaylar, LYS sınavına girmeye hak kazanacaklar. Bu sınavın tarihleri ise 1 Nisan 2016 olarak gösteriliyor. Yani LYS başvuru tarihleri 1 Nisan 2016 tarihinde başlıyor ve 14 Nisan 2016 tarihine kadar devam ediyor. Sizde bu tarihler aralığında işlemlerinizi yapabilirsiniz. İnternet üzerinden başvuru yapan öğrenciler kesinlikle sistem tarafından onay mesajını görmeden çıkış yapmasınlar. Aksi takdirde kayıt işlemlerini gerçekleştiriyor ve konu ile ilgili itiraz edemiyorlar. Bu yüzden İnternet üzerinden YGS başvurusu yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli konulardan birisi onay mesajını görmektir. ÖSYM konu ile ilgili yaptığı açıklamalarda başarısız kayıt işleminden sorumlu olmadığını dile getirmiştir. 2016 YGS ne zaman diye merak ediyorsanız size bu haberimizde verdiğimiz tarihleri kayıt altına alabilirsiniz. 2016 YGS sınav tarihleri ise 13 Mart 2015 olarak gösteriliyor. Bu tarihte sınava girecek olan öğrenciler sınav sonuçlarını ise 23 Mart 2016 tarihinde öğrenecekler.

 2016 LYS sınavı ne zaman Diye merak eden öğrenciler için ek-1 bilgi vermek istiyoruz. 18 19 Haziran, 25 26 Haziran tarihlerinde farklı alanlardan gerçekleştirilecek olan LYS sınavına YGS sınavından başarılı olan öğrenciler giriş yapabiliyorlar. Ayrıca LYS başvuruları Az önce belirttiğimiz gibi bir Nisan tarihinde başlıyor ve 14 Nisan 2016 tarihine kadar devam ediyor. LYS sonuçları ise yine 18 Temmuz 2016 tarihinde web sitesinden durulacak. YGS 2016 tarihleri ile ilgili bilgiler bu şekilde devam ediyor. Siz de sınava girmeden önce kesinlikle ücret ödeme unutmayın. Çünkü ücret ödenmesi yapılmadığı takdirde kayıt işleminiz aktif olarak gözükmüyor. ÖSYM Bu anlamda Bütün bankalar ile işlem yapabiliyor. YGS genel olarak Türkçe alanında 40 soru bulunduruyor. Sosyal bilimler alanında 40 adet soru sınava giren öğrencilerin karşısına çıkıyor. Yine bahsi geçen sayı adedi ile sayısal sorular soruluyor.

 YGS ne zaman diye merak ediyorsanız yukarıda verdiğimiz bilgileri okuyabilir veya konu ile ilgili haberler geçiş yapmak için sizde bu haberimizde verdiğimiz bağlantı ya tıklayabilirsiniz. 2016 YGS tarihleri yukarıda detaylı bir şekilde verilmiştir. Ajans Haber Facebook sayfasını beğenerek Sizde son dakika eğitim haberleri takip edebilirsiniz.

 

Kaynak: AJANS HABER

 

 

 

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image