Arama

23 İLDE DEV OPERASYON! 46 KİŞİYE GÖZALTI KARARI

7 yıl önce


23 İLDE DEV OPERASYON! 46 KİŞİYE GÖZALTI KARARI
ad image
ad image

Soruşturmayı yürütenAnkara Cumhuriyet Başsavcılığı Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Bürosu'nda görevli cumhuriyet savcısının talimatıyla, Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri sabah erken saatlerde Ankara, Samsun, Kastamonu ve Muş'un arasında bulunduğu 23 ilde operasyon düzenledi.

18'i YAKALANDI

Operasyon kapsamında siyasetçiler, gazeteciler, yargı mensupları ve iş adamlarının arasında olduğu 432 kişiyi usulsüz dinledikleri iddiasıyla hakkında gözaltı kararı alınan 46 kişiden 18'i yakalandı.

Gözaltına alınan şüpheliler, sağlık kontrolünün ardından Ankara Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

CEZAEVİNDE OLANLAR DA VAR

Şüphelilerden bazılarının yurtdışında oldukları, bazılarının ise daha önceki soruşturmalar kapsamında cezaevinde bulundukları öğrenildi.

Hakkında gözaltı kararı çıkarılan şüphelilerin, emniyet mensubu, emekli ve meslekten çıkarılmış kişilere yönelik olduğu kaydedildi.

432 KİŞİYİ USULSÜZ DİNLEMİŞLER

Şüphelilerin AK Parti, CHP, MHP, BBP ve DYP'li siyasetçileri, Türk Silahlı Kuvvetleri, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, Emniyet Genel Müdürlüğü, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi, Anayasa Mahkemesi ve Danıştay mensupları ile iş adamları ve gazeteci 432 mağdurun telefonlarını usulsüz dinledikleri bildirildi.

4. SINIF EMNİYET MÜDÜRÜ GÖZALTINA ALINDI

Operasyon kapsamında Ağrı'da görev yapan 4. sınıf emniyet müdürü M.G. yakalandı. Gözaltına alınan şüphelinin, soruşturmanın yürütüldüğü Ankara'ya gönderileceği öğrenildi. Bingöl Emniyet Müdürlüğü'nde görevli bir şube müdürü de gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü "usulsüz dinleme" soruşturması kapsamında gözaltı kararı alınan şüphelilerden Bingöl Emniyet Müdürlüğünde görevli şube müdürü E.D. yakalandı.

Gözaltına alınan E.D'nin soruşturmanın yürütüldüğü Ankara'ya götürüleceği öğrenildi.

EMNİYET MÜDÜR YARDIMCISI EVİNDE BULUNAMADI

Elazığ Emniyet Müdür Yardımcısı Ramazan K. evinde bulunamadı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü ''usulsüz dinleme'' soruşturması kapsamında İzmir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, hakkında yakalama kararı bulunan eski Elazığ Emniyet Müdür Yardımcısı Ramazan K'nın adresine gitti. Ramazan K'nın evde bulunmadığı tespit edildi.

VAN'DA 5 POLİS AMİRİ GÖZALTINDA

Ankara merkezli yapılan operasyon kapsamında, Van'da 5 emniyet amiri sabah erken saatlerde evlerinde gözaltına alındı. Amirlerin sorgularının yapılması için Ankara'ya gönderildiği belirtilerken, görev yerleri ve kimlikleriyle ilgili bir açıklama yapılmadı.

 

Kaynak: AA

 

 

 

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image