Arama

AB yetkilileri 6 Nisan'da Türkiye'yi ziyaret edecek

3 yıl önce

Brüksel, Avrupa Birliği ( AB ) Konseyi Başkanı Charles Michel ve AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen'in 6 Nisan'da Türkiye'yi ziyaret ederek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşeceğini duyurdu.

AB yetkilileri 6 Nisan'da Türkiye'yi ziyaret edecek
ad image
ad image

 

AB Konseyi Başkanı Sözcüsü Barend Leyts, geçtiğimiz yıl Doğu Akdeniz nedeniyle yaşanan gergin bir dönemin ardından Ankara ile Brüksel arasındaki diyaloğu artırma çabalarının bir parçası olan ziyareti 29 Mart'ta duyurdu.

Geçtiğimiz hafta Türkiye, Birliğin Türkiye ile bağlar hakkında kapsamlı bir rapor yayınlamasının ardından, Brüksel tarafından özetlenen göçmen anlaşmasının yenilenmesi, gümrük birliğinin iyileştirilmesi ve vize serbestleştirilmesini içeren olumlu bir gündem üzerinde Avrupa Birliği ile çalışmaya devam edeceğini söyledi söz konusu alanlarda işbirliğinin iyileştirilmesi için bir yol açmak, aynı zamanda Ankara'nın Akdeniz anlaşmazlığındaki davranışını değiştirmesi halinde yaptırımlar uygulamak.

NATO Dışişleri Bakanları toplantısı için Brüksel'de bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu , raporun yayınlanmasının ardından 22 Mart sonunda AB'nin dış ve güvenlik politikaları yüksek temsilcisi Josep Borrell ile bir çalışma yemeğinde bir araya geldi.

Borrell, AB'nin Türkiye ile 2016 göç anlaşmasının yenilenmesini isteyeceğini söyledi. Düzensiz mülteci akışını durdurmak ve Türkiye'deki Suriyeli mültecilerin koşullarını iyileştirmek için 2016 anlaşmasına varıldı.

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image