Arama

AK Partili Özdağ: Rusya'nın Akdeniz'e inmesine izin vermeyeceğiz

8 yıl önce


AK Partili Özdağ: Rusya'nın Akdeniz'e inmesine izin vermeyeceğiz
ad image
ad image

Selçuk Özdağ, partisinin Turgutlu ilçe teşkilatını ziyaretinde, Suriye'de Beşar Esad'ın bir an önce gitmesi, İran ve Rusya'nın da Esad'a desteğini kesmesi gerektiğini öne sürdü.

‘HAYAL KURUYORSAN, YANILIYORSUN'

Özdağ, Rusya ile Türkiye arasındaki soruna da değinerek, "Ümit ediyoruz ki konuşarak, diplomasinin dilini konuşarak meselelerimizi halledelim. Rusya'ya diyoruz ki Suriye'de ne işin var. Suriye'den elini ayağını çek. IŞİD ile mücadele et ama Bayırbucak Türkmenlerini bombalama. Oradan Akdeniz'e uzanmak gibi bir hayal kuruyorsan, yanılıyorsun. Buna dünya da Türkiye de müsaade etmez. Komünist rejimden beri hep sıcak denizlere açılmak ve sıcak denizlere de 3 yerden açılmak istediler. Birincisi Kırım ve Ukrayna, ikincisi boğazlar, üçüncüsü de Suriye'nin bugünkü Lazkiye kısmı. Akdeniz'e buradan inmek istediler. Bunların böyle hayalleri vardı" diye konuştu.

‘SURİYE GİBİ OLURUZ'

Olumsuz durumlarda bütün ülkenin tek yürek olacağını vurgulayan Özdağ, şunları söyledi:

"İçimizdeki Rusçular, İrlandalılar hariç. Onlar hiçbir zaman ay yıldızı sevmediler. Onlar orak çekice, çok büyük hasretle baktılar. 12 Eylül öncesi de böyleydi sonrası da böyleydi. Ama bizim egemenliğimiz, her şeyin üstündedir. Devletimiz olmazsa, Suriye gibi oluruz. Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür ediyorum. Böyle bir devleti alıp vesayetçilere meydan okudu. Bundan sonra da ondan aldığı bayrağı daha yükseğe çekecek bir Ahmet Davutoğlu var. Hep beraber el ele vererek, bu ülkeyi zengin yapacağız."

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image