Arama

Akne Oluşumunun Önüne Jeuvenile ile Geçin

3 yıl önce


Akne Oluşumunun Önüne Jeuvenile ile Geçin
ad image
ad image

 

Gözeneklerin açılması yaş ilerledikçe meydana gelen bir durum olmaktadır. Kişilerin yağlı yiyecekler tüketmesi gibi bazı durumlar akne oluşumuna sebep olmaktadır. Her zaman iyi bir görüntüye sahip olmak istememizden dolayı aknelerin özellikle yüz bölgemizde oluşmasının önüne geçmek adına uğraşlar veririz. Bu durum için pek çok farklı yöntemler deneriz. Bunlardan bir tanesi de yediklerimize dikkat etmek ve daha sağlıklı bir biçimde beslenmektir. Bazı durumlarda hormon bozukluklarından kaynaklı olarak da akne oluşumu yüz bölgesinde gözlenebilmesi söz konusudur. Bu noktada Jeuvenile markası tarafından geliştirilen ve üretilen gözenek sıkılaştırıcı krem akne oluşumunu engeller ve her daim pürüzsüz bir cilde sahip olmanızı sağlar.

Siyah Noktalar Neden Oluşur?

Siyah noktalar ciltte bulunan foliküllerin tıkanması sonucunda meydana gelen etkilerdir. Ciltte bulunan her folikül kıl ve yağ üretimine neden olan bir yağ bezine sahip olmaktadır. Sebun adındaki bu yağ cildin yumuşak kalmasına olanak sağlamaktadır. Zaman içerisinde ölen cilt hücreleri ve üretilen yağlar foliküllerde meydana gelen boşluklarda toplanmaktadır. Folikül açıklığının üzerinde kalan cilt kapalı bir şekilde kalırsa beyaz noktalar oluşur. Aksi durumunda cilt açılırsa siyah noktalara sebep olur.

Siyah Nokta Oluşumunu Arttıran Faktörler Nelerdir?

Siyah nokta oluşumunu tetikleyen bazı faktörler bulunmaktadır. Bu faktörler ise aşağıdaki gibi sıralanabilmektedir:

  • Vücudun olduğundan daha fazla yağ üretmesi,
  • Propionibacterium acnes adı verilen bakterilerin cildin üzerinde birikimi,
  • Ölü olan cilt hücrelerinin dökülemediği durumlarda kıl köklerinde meydana gelen tahriş,
  • Ergenlik döneminde, adet döneminde ya da doğum kontrol hapının alındığı dönemlerde yağ üretiminin büyük ölçüde artmasına neden olan hormon değişikliklerinin oluşması.

Siyah Noktalar Nasıl Tedavi Edilir?

Siyah noktalarınızdan kurtulmak için birden fazla yol bulunmaktadır. Yüzünüzü düzenli yıkamanız siyah noktaların oluşumunun önüne geçen faktörlerin en önde gelenlerinden biridir. Yüzün düzenli bir biçimde yıkanmasından dolayı foliküllerde ortaya çıkan tıkanıklıkları açar ve siyah noktalardan kurtulabilmenize yardımcı olur.  Bunun dışında yağsız ürünlerin kullanımı ve yastık kılıflarının düzenli olarak değiştirilmesi de siyah nokta oluşumunun önüne geçmektedir. Böylelikle her daim güzel bir görüntü elde edebilmeniz mümkün olmaktadır.

Siyah Noktalar Nasıl Belli Olur?

Siyah noktalar renklerinden dolayı cildiniz üzerinde kolaylıkla fark edilebilen bir yapıya sahiptir. Sivilcelere nazaran herhangi bir iltihaplanmaya sebebiyet vermeyen siyah noktalar herhangi bir acıya neden olmazlar. Sivilceler kıl foliküllerinde meydana gelene tıkanıklığa yerleşen bakteriler tarafından oluşmasından dolayı siyah noktalara göre daha acı verici bir etkiye sahiptir. Bu nedenle cildinizdeki siyah noktaların belirlenmesi de oldukça basit bir hal almaktadır.

Siyah Nokta ve Akne Oluşumu Nasıl Engellenir?

Siyah noktaların ya da aknelerin oluşumunu engellemek adına pek çok farklı yöntem bulunmaktadır. Dermokozmetik ürünler, reçeteli ilaçlar, el ile temizleme, mikrodermabrazyon, kimyasal peelingler ve lazer ışık terapileri siyah noktaların ve aknelerin oluşumunun önüne geçmektedir. Bu yöntemlerden en çok tercih edileni dermokozmetik ürünler olmaktadır.   En iyi gözenek sıkılaştırıcı etkiye sahip olan Jeuvenile marka karma ve yağlı ciltler için gözenek sıkılaştırıcı krem sayesinde cildinizdeki gözeneklerin daha sıkı bir hale gelmesini sağlayabilir, siyah noktalarınızdan ve aknelerinizden kolaylıkla kurtulabilmeniz ya da oluşumunu engelleyebilmeniz mümkün olacaktır.

Detaylı bilgi için https://www.jeuvenile.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorumlar

ad image
ad image