Arama

Aktütün artık kale gibi...

8 yıl önce


Aktütün artık kale gibi...
ad image
ad image

Çok sayıda Mehmetçiğin şehit olduğu derme çatma sınır karakollarının hali içler acısıydı. 3 kez baskına uğrayan Şemdinli’deki Aktütün Karakolu’nda 3 Ekim 2008’de de 17 şehit verilince sınır karakollarının güçlendirilmesi kararı alınmıştı.

VİDEO İÇİN TIKLAYINIZ...

Bu baskının ardından sınır karakollarını güçlendirilmesi kararı alındı. Genelkurmay Başkanlığı ile TOKİ karakolların yenilenmesi konusunda harekete geçti.

80 cm'lik çelik zırhla kaplanan karakol her türlü roket, füze saldırısına karşı dayanıklı hale getirildi. Karakolun dört bir tarafına hareket sensörleri yerleştirildi, termal kamera sayısı da artırıldı. Ayrıca 3 ay dışarıdan yardım alamasa bile ikmal olarak kendi kendine yetebilen teçhizata sahip.

Son olarak 6 Ekim gecesi onlarca terörist Aktütün'e sızmak istedi. Kule anında tespit etti, nişancılar ateşledi. 10 terörist etkisiz hale getirildi. Diğerleri kaçtı.

 

Kaynak: Ajanslar

 

 

 

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image