Arama

AÖF SINAVI SONUÇLARI AÇIKLANDI MI ARALIK 2015

8 yıl önce


AÖF SINAVI SONUÇLARI AÇIKLANDI MI ARALIK 2015
ad image
ad image

AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? son haftaların en fazla merak edilen sorıları arasında yer alıyor. Sonuçların açıklanma tarihi yaklaştıkça sabırsızlıkda artıyor. Aralık ayı içerisinde yapılan AÖF Güz dönemi vize sınav sonuçlarını merak eden öğrenciler sonuçların açıklanacağı tarihi heyecanla bekliyorlar. AÖF ara sınav sonuçlarının açıklanma tarihi ile ilgili henüz net bir gelmedi. Daha önceki aöf sonuçlarının açıklanma tarihi göz önüne alındığında sonuçların bu aralar açıklanması bekleniyor. Anadolu Üniversitesi tarafından sonuçların belli bir tarihte açıklanacağı ile ilgili bir düzenleme mevcut değili. Aof vize sınavı sonuçları bugün açıklanır mı? Geçmiş dönemde açıklanan aöf sınav sonuçları değerlendirildiğin sonuçların açıklanma tarihinin sınav tarihinden 15 ila 20 gün sonrasında olması tahmin ediliyor. 12-13 Aralık 2015 tarihinde iki oturum halinde gerçekleşen AÖF sınavları, Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İşletme ve İktisat Fakültelerinde eğitim gören öğrencilerin girmiş oldukları vize sınavı sabahın erken saatlerinden akşamın geç saatlerine kadar sürdü. AÖF ara sınavının tamamlanması ardından sınava giren öğrenciler AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanır? Sorusunun cevabını merak ettiler. Ancak bundan önce gerçekleştirilen sınavlar göz önünde bulundurulursa AÖF soruları ve cevaplarının 10 gün, AÖF sonuçları açıklandı mı? ise 20 gün açıklanması tahmin ediliyor. AÖF sonuçları ile ilgili detaylı bilgileri ajanshaber.com adresinden öğrenebilirsiniz. 

AÖF SINAV SONUÇLARI AÇIKLANMA TARİHİ BELLİ OLDU!

AÖF sonuçları açıklanma tarihi ara sınavlar sonrasında gündeme gelen konulardan birisi.  12-13 Aralık tarihinde yapılan ara sınav sonrasın da gözler 2015 AÖF GÜZ dönemi sınav sonuçlarının açıklanmasında. AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanır? Anadolu Üniversitesinden sonuçların açıklanacağı tarih ile ilgili şu ana kadar kesin vri tarih verilmemekle birlikte AÖF vize sınavı sonuçlarının daha önceki dönemlerde açıklaama tarihleri gözönüne alınarak sınav sonuçlarının ortalama 20 gün içerisinde açıklanması bekleniyor. 

AÖF SINAV SONUÇLARI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN

AÖF SINAVI SORU VE CEVAPLARI İÇİN TIKAYIN

 

AÖF SINAVLARI NASIL DEĞERLENDİRİLİR?

AÖF Sınavların değerlendirilmesi ve ders geçme sistemi Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği ile bu yönetmeliğin verdiği yetkiye istinaden hazırlanan Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Eğitim-Öğretim ve Sınav Uygulama Usul ve Esasları ve Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakülteleri Bağıl Değerlendirme Esaslarına göre belirlenmektedir. Sınavlarda soru kitapçığı ve cevap kâğıdı olarak iki tür belge kullanılmaktadır. Sınavların değerlendirilmesi, notların kaydı, çizelgelere geçirilmesi, saklanması, öğrenci kütüklerine yazımı ve öğrencilere duyurulmasında bilgi işlem yöntemleri kullanılır. Sınav sonuçlarına, ilan edilme tarihinden itibaren 5(beş) işgünü içinde itiraz edilebilir. Bu süre geçtikten sonra yapılan itirazlar dikkate alınmaz. Her dersin cevabı, o dersin isminin yazılı olduğu sütuna işaretlenmelidir. Yanlış sütuna yapacağınız işaretlemeler kesinlikle değerlendirilmez. Cevap kâğıdında mutlaka ilgili ders için ayrılan ve açıkça dersin adı yazılan sütunu kodlayınız.

Tüm sınavlar çoktan seçmeli test şeklinde hazırlanmakta ve bilgisayar ortamında değerlendirilmektedir. Bu sınavlarda öğrencilerin, derslerin her birinden ayrı ayrı başarılı olmaları gerekmektedir. Cevaplar değerlendirilirken doğru cevaplara puan verilecek, yanlış cevaplar için puan düşürülmeyecektir. Başka bir deyişle, yanlış cevaplar doğru cevapları götürmeyecektir. Bu nedenle soru kitapçıklarındaki soruların cevapsız bırakılmaması, öğrencilerin yararınadır. Sınavlarda öğrenci sayısına bağlı olarak, tek (A), iki (A,B) veya dört (A,B,C,D) kitapçık türü kullanılabilmektedir.

AÖF GÜZ DÖNEMİ BAHAR DÖNEMİ 

  1. Yıl 1. yarı yıl (dönem) 2. yarı yıl (dönem)
  2. Yıl 3. yarı yıl (dönem) 4. yarı yıl (dönem)
  3. Yıl 5. yarı yıl (dönem) 6. yarı yıl (dönem)
  4. Yıl 7. yarı yıl (dönem) 8. yarı yıl (dönem)

AÖF 2015-2016 AKADEMİK SINAV TAKVİMİ!

AÖF sınav 2015-2016 sınav takvimi geçtiğimiz günlerde açıklandı. Buna göre; AOF Güz dönemi vize sınavlarının ardından ise 23-24 Ocak 2016 tarihlerinde güz dönemi final sınavları yapılacak. AÖF Bahar dönemi vize sınavları 16 - 17 Nisan 2016 tarihlerinde gerçekleştirilecek. İkinci dönem ilk sınavlarının ardından ise 04 - 05 Haziran 2016 tarihlerinde yaz dönemi final sınavları yapılacak. Açıköğretim Fakültesi 2015-2016 dönemi tek ders sınavı ise 16 Temmuz 2016 tarihinde yapılacak.

  • Güz Dönemi Ara Sınavı 12 - 13 Aralık 2015
  • Güz Dönemi Dönem Sonu Sınavı 23 - 24 Ocak 2016
  • Bahar Dönemi Ara Sınavı 16 - 17 Nisan 2016
  • Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavı 04 - 05 Haziran 2016
  • 2015-2016 Tek Ders Sınavı 16 Temmuz 2016

Bu nedenle soru kitapçıklarındaki soruların cevapsız bırakılmaması, öğrencilerin yararınadır. Sınavlarda öğrenci sayısına bağlı olarak, tek (A), iki (A,B) veya dört (A,B,C,D) kitapçık türü kullanılabilmektedir. Kayıt Yenileme Ders Ekle Sil Açıköğretim,İktisat,İşletme İnternet Başvuru ve Kayıt Tarihi: 22 Şubat 2016 Pazartesi - 04 Mart 2016 Cuma Açıköğretim,İktisat,İşletme Mazeretli Kayıt Tarihi: 04 Mart 2016 Cuma 

 

Kaynak: Ajans Haber

 

 

 

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image