Arama

AÖL ÇIKMIŞ SORULAR ERİŞİME AÇILDI ARALIK 2015

8 yıl önce


AÖL ÇIKMIŞ SORULAR ERİŞİME AÇILDI ARALIK 2015
ad image
ad image

AÖL çıkmış sorular kitapçığı meb tarafından erişime açıldı. Açık lise sınavları 2016 yılının ocak ayının başında yapılacak olan sınava için öğrenciler harıl harıl çalışmaya başladılar bile. Aol sınavlarının yaklaştığı bugünlerde sınav hazırlığına başlayan öğrenciler AÖL çıkmış sorular kitabına ihtiyaşç duyuyorlar. 2-3 Ocak 2016 tarihinde yapılacak olan sınavlara hazırlanan öğrencilere kolaylık olması açısından MEB tarafından oluşturulmuş soru arşivi öğrencilerin sınavlarına hazaılanmalarında onlara hizmet veriyor. Liseyi dışarıdan okuyanların sınav zamanlarında en fazla ihtiyaç duydukları kaynaklar arasında AÖL çıkmış sorular kitabı yer alıyorher döneme ait ve daha önce yapılan sınavlarda çıkan soruları içermektedir. AÖL çıkmış sorular test çözmek isteyen öğrenciler ya da AÖL çıkmış sorular pdf indirmek isteyen öğrenciler için ilgili linkler haberimizde yer almaktadır. Açık Lise çıkmış sorular nereden öğrenilir? Milli Eğitim Bakanlığı’nın Açık Öğretim Lisesine özel hazılamış olduğu web sitesine giriş yapan öğrenciler ekran üzerinde bulunan sınav soruları bölümünden ihtiyaçları olduğu soru ve cevaplara ulaşabilecekler. AÖL çıkmış soru ve cevap anahtarlarına ulaşabileceğiniz linkleri ajanshaber.com da ve haberimizin devamında bulabilirsiniz. 

AÖL ÇIKMIŞ SORULAR İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

AÖL SINAV TARİHLERİ İÇİN TIKLAYIN

AÖL ÇIKMIŞ SORULAR MEB TARAFINDAN YAYIMLANDI!

AÖL sınavına girecek olan öğrencilerin sınava çalışmalarında başucu kitabı niteliğinde olan AÖL çıkmış sorular her sınav döneminde MEB tarafından öğrencilerin erişimine sunulmaktadır. 2016 yılında 2-3 Ocak 2016 tarihinde yapılacak açık lise sınavına en iyi şekilde hazırlanmak isteyen öğrenciler bu kaynaklardan yararlanabilirler.

AÇIK LİSE SINAV (AÖL) TARİHLERİ AÇIKLANDI!

Açık Lise eğitimi alan öğrencilerin sorumlu oldukları derslerden girecek oldukları sınavların tarihleri MEB tarafından geçtiğimiz günlerde açıklandı. Liseyi açıktan okuyan öğrenciler, kayıt yenileme ve yeni kayıt döneminin hemen ardından AÖL sınavlarına hazırlanmaya başladılar. 2-3 Ocak 2016 tarihlerinde yapılacak olan sınavların sınav giriş yerleri ve belgeleri henüz açıklanmadı. Sınav yerleri ve sınav giriş belgeleri erişime açıldığında haberimizden ulaşabilirsiniz.

AÖL SINAV ŞEKLİ VE YÖNETMELİĞİ

Açık Öğretim Lisesinin uzaktan eğitimle yapılan sınavları; dönem sonlarında, Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün belirlediği okullarda, merkezi sistem sınavıyla ve çoktan seçmeli test yöntemiyle yapılmaktadır. Alan/dal derslerinin ölçme ve değerlendirmesi yüz yüze eğitimin yapıldığı okul/ kurumlar tarafından yapılmaktadır.

AÖL SINAV YERİ SEÇİMİ

Öğrenci; kayıt işlemini gerçekleştirdikten sonra, ders seçiminin bitiş tarihine kadar adres / sınav yeri bilgilerini güncelleyebilir. Ders seçimi bittikten sonra mazereti nedeniyle (başka bir merkezde çalışma, askerlik, askerlikten dönüş, hastalık, tayin, nakil, tutukluluk, evlilik, hükümlülük ve tahliye durumu olanlar vb.) sınav günü başka bir il sınırı içinde olacak öğrencilerin, mazeretlerini belgelendirmek şartıyla, bulundukları il/ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü Sınav Yürütme Başkanlığına müracaat etmeleri gerekmektdir.Mazeretleri kabul gören öğrenciler yedek salonlarda sınava alınacaktır.

 

Kaynak: Ajans Haber

 

 

 

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image