Arama

Aşı ile hastaneye yatışlar önleniyor

3 yıl önce

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Çin yapımı Sinovac aşısının Türkiye'deki Faz 3 denemelerinin son sonuçları hakkında yaptığı açıklamada, 4 Mart'ta hastanede yatmayı önleme oranı% 100 ile genel verimliliğinin% 83,5 olduğunu söyledi.

Aşı ile hastaneye yatışlar önleniyor
ad image
ad image

 

"Deneyimlerimiz ayrıca hastaneye yatışların [aşı yoluyla] engellendiğini gösteriyor" diye ekledi.

Klinik çalışmanın 10.000'den fazla gönüllü üzerinde yapıldığını söyleyen Koca, ülkede 9 milyonun üzerinde aşı dozunun uygulandığını sözlerine ekledi.

Türkiye Koronavirüs Bilimsel Danışma Kurulu toplantısının ardından yaptığı ayrı açıklamada Koca, aşılama hamlesinin ülkedeki salgının büyüklüğünü azaltmaya başladığını kaydetti.

"Bununla birlikte, virüsün mutant varyantlarının daha yaygın olarak gözlenmesi mümkündür . Bu nedenle, varyantlar için de önlemler geçerli olacaktır" dedi.

Koca, ayrıca Sağlık Bakanlığı'nın her il için virüs vakalarının sıklığını haftalık olarak raporlayacağını ve 15 günde bir il bazlı risk haritasını güncelleyeceğini kaydetti.

"Bu raporlar hafta sonları çıkacak ve gerekirse tedbirler Pazartesi gününden itibaren 15 gün süreyle geçerli olacak." Dedi.

Pazartesi günü Türkiye, hafta sonu sokağa çıkma yasaklarını hafifletmeye başlarken, virüsün yayılmasını engellemek için hafta içi sokağa çıkma yasağını sürdürdü. Ülke ayrıca, yerel risk değerlendirmesine dayalı olarak daha fazla yüz yüze eğitime ve restoranda yemek yemeye izin verdi.

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image