Arama

Türkiye liberal anayasaya sahip olacak

3 yıl önce

Ülkenin cumhurbaşkanı 4 Mart'ta Türkiye'nin yeni anayasasının kapsayıcı ve liberal olacağını söyledi.

Türkiye liberal anayasaya sahip olacak
ad image
ad image

 

"Türkiye için, önümüzdeki yüzyıla doğru yürüyüşüne rehberlik edecek, kapsayıcı, açık, demokratik ve liberal bir anayasaya ulaşacağız."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , iktidardaki Adalet ve Kalkınma AKP'nin il başkanları toplantısını video bağlantısı aracılığıyla anlattı.

Erdoğan, son reformlar arasında en önemlisinin yeni anayasa önerisi olduğunu söyledi.

Geçtiğimiz ay Erdoğan, Milliyetçi Hareket Partisi ( MHP ) lideri Devlet Bahçeli'nin anlaşmayı dile getirmesiyle tüm siyasi partileri yeni bir anayasa hazırlanmasına katılmaya çağırdı .

AKP'nin 600 sandalyeli mecliste 289 sandalyesi varken, MHP'nin toplamı 337'ye çıkarak 48 sandalyeye sahip. Bu, yeni bir anayasayı geçirmek için gereken 360 oyluk üstün çoğunluğun gerisinde kalıyor.


Salı günü çığır açan bir İnsan Hakları Eylem Planı'nın açıklanmasına atıfta bulunan Erdoğan, "Sessiz devrim dediğimiz birçok reformla ülkemizin demokratik ve ekonomik çehresini tamamen değiştiren partiyiz." Dedi .

Önümüzdeki hafta bir ekonomik reform paketinin de ilan edileceğini söyledi.

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image