Arama

BAŞBAKAN YARDIMCISI ELVAN'DAN FLAŞ AÇIKLAMA: SAYI 200'E ULAŞTI

7 yıl önce


BAŞBAKAN YARDIMCISI ELVAN'DAN FLAŞ AÇIKLAMA: SAYI 200'E ULAŞTI
ad image
ad image

Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlar için "Şu ana kadar 200'e yakın terör örgütü mensubu etkisiz hale getirildi. Bu ilçelerimiz, mahallelerimiz terör örgütünden temizleninceye kadar operasyonlarımız devam edecek." dedi.

Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, Anadolu Ajansı Editör Masası'nda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Elvan'ın konuşmasından satırbaşları:

Şu ana kadar 200'e Bunların hepsi hazır. Rusya'nın herhangi bir yaptırım uygulaması halinde bizim de atabileceğimiz adımlar var."

"ODTÜ SORUMLULUĞU BTK'YA DEVRETMELİDİR"

ODTÜ, internetle ilgili uluslararası arenada bir sorumluk almıştı. Ancak zaman içinde biz Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunu (BTK) kurduk. BTK, Ulaştırma Bakanlığı aracılıyla ODTÜ'deki bu sorumluluğun, bu kuruma devredilmesi gerektiğini bildirdi, talep etti. Ancak ODTÜ bu konuda direniyor. Halbuki yasal düzenlemeler var, kendisini imparator zannediyor bu rektör zannedersem, herkes haddini bilmeli diye düşünüyorum.

"HÜKÜMETİN MERKEZ BANKASINA MÜDAHALESİ SÖZ KONUSU DEĞİLDİR"

Merkez Bankası bağımsız bir kurumdur, kararını bağımsız olarak alır ve hükümetimizin herhangi bir şekilde Merkez Bankasına müdahalesi söz konusu değildir. Onu özellikle vurgulamak istiyorum. Ben, bankanın gelişmeleri iyi gözlemlediğini ve yine gelişmelere göre ortaya koymuş olduğu yol haritası çerçevesinde hareket edeceğini düşünüyorum.

 

Kaynak: AA

 

 

 

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image