Arama

BMW AİRTOUCH GELİYOR!

8 yıl önce


BMW AİRTOUCH GELİYOR!
ad image
ad image

BMW gelecek haftaki CES 2016'da, basit el hareketleriyle otomobilin bazı özelliklerinin kontrol edilmesine izin verecek yeni jest tabanlı arayüz konseptini tanıtacağını duyurdu.

AirTouch olarak adlandırılan teknoloji, müzik dinleme, navigasyon ve telefon iletişimi gibi fonksiyonların el hareketi ile kontrol edilmesini sağlıyor.

AirTouch, el hareketlerini algılamak için konsol ve iç dikiz aynasına yerleştirilmiş bir grup sensörden yardım alıyor. Böylece sürücünün gözünü yoldan ayırıp dokunmatik ekranda dolaşmasına gerek kalmıyor. Direksiyon simidinin üzerinde yer alan özel bir buton ise AirTouch girişleri hızlandırmaya yardımcı olmayı amaçlıyor.

Bir yandan menülerde gezinmek için elinizle çeşitli jestler yaparken diğer yandan temassız sistem direksiyonu bırakmaya gerek kalmadan özel tuşa dokunarak seçimi onaylayabilmenizi sağlıyor.

Parmak tabanlı kontrol planı BMW 7 serisinin bir özelliği olurken, BMW yeni AirTouch teknolojisiyle 3D kontroller ve geniş, panoramik ekran sunarak ileriye doğru büyük bir sıçrama yaptığını iddia ediyor.

 

Kaynak: Ajanslar

 

 

 

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image