Arama

Bölgesel Seo Çalışmaları İle Bölgenize Hükmedin

7 yıl önce


Bölgesel Seo Çalışmaları İle Bölgenize Hükmedin
ad image
ad image

            Ticari rekabetin boyutları değişerek dijital dünyaya aktarılması, bu alanda yapılan çalışmaların önem kazanmasını sağlamıştır. Örneğin bir işletme reklam maliyetlerinin tamamını outdoor diye tabir edilen halka açık yerlerde etkileşim gerçekleştirmeyi planlarken şu anda durum tam tersine dönmüştür. Seo çalışmaları da bu hizmetlerden en çok tercih edilen alanı oluşturuyor.

            Seo İngilizce bir terim olmasına rağmen dilimizde arama motorları için internet sitelerini optimize etme anlamını taşımaktadır. Seo çalışmalarının bir alt kategorisi olan bölgesel seo ise başlangıç seviyeleri için uygulanan stratejidir.

 Bölgesel Seo Ön Planda

            Örneğin Bursa seo çalışmaları yapan bir işletme Bursa ilinde yapılan “bursa perde” aramasını hedefleyebilir. Bu arama terimi üzerinden arama motorlarının verdiği sonuçlarda daha üst sıralarda yer alarak daha fazla ziyaretçiye ev sahipliği yapacaktır.

            İnternet kullanıcıları arama yaptıktan sonra siteleri üstten alta doğru incelemeye başlarken en çok tıklama ilk 4 sırada yoğunlaşır. Bu 4 sıranın ardından ziyaretçi istediği bilgiye ulaşamadığı takdirde diğer siteleri incelemeye başlasa da %70’lik bir oran ilk 4 sıra üzerinde paylaşılıyor.

  Seo Sitenize Yaptığınız Bir Yatırımdır

            Özellikle seo hizmeti ve adwords konusunda kararsız kalan kişiler için bu iki reklam stratejisinin en büyük farkından bahsedebiliriz. Adwords her zaman bütçeye dayalı bir reklam çeşididir. Bütçeniz oldukça reklam verirsiniz olmadıkça siteniz ortadan kaybolur. Sürekli maliyet oluşturur.

            Seo ise tamamen organik şekilde sitenin popülerliğini sağladığından dolayı daha uzun süre ilk sıralarda yer alır ve bir yerden sonra maliyet harcamadan sadece sıralamanızdan aldığınız geri dönüşleri yaşayabilirsiniz.

 Etkin ve Güncellenmiş Çalışmalar

            Seo çalışmaları adı altında aldığınız hizmetleri de iyi bilmeniz gerekmektedir. Eski ve işe yaramayan teknikler ile uygulanan teknikler yerine Google yeni algoritmalarına uygun teknikler sitenizi yükseltmenize yardımcı olacaktır.

            Sizi yükselişe geçirecek seo çalışması için profesyonel bir hizmet almanız gerekmektedir. Seo hizmeti alacağınız firmanın mutlaka referanslarını inceleyiniz. Mümkünse hizmet detayları hakkında bilgi alın. Seo aslında siteniz için uzun vadede yaptığınız bir yatırım olarak nitelendirilmelidir. İlk sıralara çıktığınız zaman ise sürekli olarak siteniz üzerinden geri dönüşler almaya devam edebilirsiniz.

 

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorumlar

ad image
ad image