Arama

Bomba Mesajlar

2 yıl önce

Bomba Mesajlar

Bomba Mesajlar
ad image
ad image

 

Eğer önceliğiniz eğitim ise Bursa’nın köklü eğitim kurumlarına çocuğunuzu kaydettirmek istiyorum diyorsanız şüphesiz Bursa’nın en iyi özel okullarından olan Bursa Özel Teknoloji Fen Okulları’nı tercih edebilirsiniz. Türkiye’deki devlet okullarındaki eğitim sistemi her ne kadar iyi olsa da özel okulların sunmuş olduğu imkanları devlet okullarında bulmak maalesef mümkün olmuyor. Böyle bir durumda da veliler Bursa’daki en iyi özel okulları tercih etmektedir.

Özel okul tercihlerinde bir öğrenciye 25 özel okulu tercih etme hakkı tanınıyor. Fakat bu durumda ek kontenjan imkanı verilmiyor. Eğer çocuğunuzun özel okula kesin kaydını yaptırdıysanız tercih hakkınız bulunmamaktadır. Şüphesiz her veli özel okul teşviklerinden faydalanmak ve çocuklarını özel okuldan faydalandırmak için gayret gösteriyor. 2018-2019 yılında ise 75.000 civarı öğrenci özel okul teşvik priminden faydalanabilecek olması hem öğrencilerin hem de velilerin yüzlerini güldürmeyi başardı. Eğer e-okul Mebsis sistemine girerseniz hangi özel okulun ne kadar teşvik vereceğini görebilirsiniz.

Özel Okul Teşvik Süreci

Bursa özel okullarda eğitim ve öğretim yılına katılmak isteyen öğrencilere 6 Eylül’e kadar 20 günlük süre veriliyor. Hemen 1 gün sonra teşvik sonuçları internette yayınlanıyor. Tabi bu açıklanan sonuçlar teşvik alınacağı anlamına gelmiyor sadece kayıt kabullerin başladığı anlamına geliyor. Asıl sonuçlar ise her yıl 17 Eylül’de açıklanıyor. Bunun için yapmanız gereken ilk şey MEB resmi internet sayfasından takibini yapmaktır. Ek yerleştirme sonuçları ise 24 Eylül’de açıklanıyor.

Özel Okul Teşvik Fiyatları

MEB okul öncesi 6 bin öğrenci için 3,000 TL, 15,000 ilkokul öğrencisi için 3,600 TL, 15 bin ortaokul öğrencisi için 4.250 TL, 24.000 lise öğrencisi için 4.500 TL ve ortaöğretimde okumak isteyen 15,000 öğrenciye ise 4.280 TL teşvik parası ödüyor.

Peki özel okul teşviğinden faydalanmak istemeyen ve çocuklarını özel okullara kesin kayıt yaptırmak isteyen veliler için Bursa özel okulların fiyatları ne kadar?

Bursa’da Özel Okulların Fiyatları Listesi

Bursa’da özel okul fiyatları Bursa’nın en iyi özel okullarının sunmuş oldukları imkanlar neticesinde belirleniyor. Bazı özel okullar var ki okulun marka değeri,okulun bulunduğu konumu ve öğrencilerin başarısı ile fiyat politikalarını belirliyorlar.

Bursa’da anaokullarda okumak isteyen öğrenci velileri yıllık 20,000 TL’den başlayan fiyatları,

İlköğretim okullarında okumak isteyen öğrenci velileri yıllık 30,000 TL’den başlayan fiyatları,

Ortaöğretimde okumak isteyen öğrenci velileri yıllık 35,000 TL’den başlayan fiyatları,

Temel lise ve Bursa kolejlerinde okumak isteyen isteyen öğrenci velileri çocukları için yıllık 45,000 TL’den başlayan fiyatları gözden çıkarmak zorundalar.

 

Bursa Teknoloji ve Fen Okulları’da Neler Var?

Teknolojik tabanlı okul olması,geleceğin bilim adamlarını yetiştirmek için anaokulundan itibaren çocuklara okulu sevdirmesi,ezberci sistemden daha ziyade eğitici ve sorgulayıcı eğitim sistemini benimsemesi,araştıran keşfeden ve yorumlayan öğrenciler yetiştirmesi ile Bursa Teknolofi ve Fen Okulları Bursa’daki en iyi özel okullar arasında ilk sıralardadır.

 http://www.teknolojifenokullari.com/

 

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorumlar

ad image
ad image