Arama

Çin ile ABD arasında Dünya 1. siber savaşı!

8 yıl önce


Çin ile ABD arasında Dünya 1. siber savaşı!
ad image
ad image

Çin ile ABD arasında siber savaş başladı. Dünya 1. siber savaşı olarak adlandırılan saldırıların ortak hedefi ise ABD oldu.

Çin ile ABD arasında başlayan Dünya 1. Siber savaşı olarak da adlandırılan saldırılarda çok sayıda şebeke göçtü. Saldırıların ortak hedefi olan Amerika Birleşik Devletleri bu saldırılar karşısında çok yakında büyük hack saldırıların bazı servis sağlayıcılarını zor durumda bırakması bekleniyor. Amerika Birleşik Devletleri ve Çin Halk Cumhuriyeti arasında yaşanan yoğun siber saldırılar sonucu 1. Siber dünya savaşı çıktığı iddia edilmektedir.

Kuzey Kore'nin Sony'ye düzenlediği saldırılarla başlayan siber savaş, Amerika'nın Kuzey Kore'nin internetini bir süreliğine kesmesiyle devam ettiği görülmektedir. Kuzey Kore'de 3G mobil şebekesinin kesintisine neden oldu.

Yoğunluk olarak diğer ülkelerden Amerika Birleşik Devletleri'ne yapılan bu siber saldırıların gözlemlendiği 1. Dünya Siber Savaşı resmen başlamış oldu.

Amerika Birleşik Devletleri'ne yapılan bu siber saldırılara tüm Dünya üzerindeki hackerlar destek vermektedir ve yukarıda bulunan saldırı listesinde ANKARA,TURKEY üzerinden ve diğer şehirlerden saldırılar yapıldığını görmekteyiz. 

 

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image